You are currently viewing 80 dni na pokładzie Borealis

80 dni na pokładzie Borealis

  • Post author:
Udostępnij:

Za nami wieczór autorski Wiktora Moszczyńskiego, w związku z  wydaniem jego nowej książki „Goniąc Phileas Fogga: 80 Dni na Pokładzie Borealis”.

Reklama

Swoją podróż autor odbył  wraz z żoną  Albiną na pokładzie statku Borealis i opisał w formie dziennika.  Rejs trwał 80 dni, utrzymywał, z grubsza, trasę drogi morskiej bohatera książki Verne’go „W 80 dni dookoła świata”, czyli Phileasa Fogga. Oficjalnie, podróż celebrowała 150 rocznicę pierwszego wydania tej powieści  Verne’go, ale również, na szczeblu osobistym, państwo Moszczyńscy obchodzili 50-tą rocznicę ślubu. W czasie wykładu autor wyświetlił na ekranie przeszło dwieście zdjęć z podróży dookoła świata, wyrażając swój podziw i szacunek dla odmiennych kultur i obyczajów przeszło 14 różnych państw położonych na pięciu kontynentach, które na statku objechał.  A zwiedził m.inn. Włochy, Egipt, Indie, Singapur, Wietnam, Japonię, Hawaje, Meksyk, Kolumbię czy wyspy karaibskie i o każdym miejscu miał coś ciekawego do powiedzenia. W książce opisał na wstępie przygotowania do tego rejsu, przypominając swoje doświadczenia działacza polonijnego,  nie pomijając pracy w POSKu, Zjednoczeniu Polskim w Wielkiej Brytanii, Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie, czy jako sympatyka i doradcy Sceny Polskiej.

Spotkanie zorganizował Związek Pisarzy Polskich na Obczyźnie, z poparciem Polish Cultural Insitute. Gości przywitał jego dyrektor, Bartosz Wiśniewski, a Regina Wasiak-Taylor, prezes Związku Pisarzy, zaprezentowała dorobek literacki autora. Urywki z książki odczytała znana aktorka, Rula Lenska. Obecnych na sali było około 70 słuchaczy, a po wykładzie autor odpowiadał na liczne pytania, podpisywał każdą promowaną książkę.

Zdjęcia: A. M. Różańska

Reklama

Udostępnij: