You are currently viewing Niezwykłe pokazy lotnicze w Farnborough [GALERIA]

Niezwykłe pokazy lotnicze w Farnborough [GALERIA]

  • Post author:

W Wielkiej Brytanii odbyły się targi lotnicze Farnborough International Airshow 2022. Dla producentów samolotów i innych statków powietrznych wydarzenie było okazją do zaprezentowania możliwości swoich najnowszych maszyn. Imponujący pokaz zorganizował Boeing. Zobaczcie zdjęcia autorstwa fotoreportera Piotra Apolinarskiego.

Reklama

Na tegorocznych targach w angielskim Farnborough amerykański koncern lotniczy pochwalił się przed amatorami lotnictwa nowym samolotem pasażerskim 777-9; ponad 75-metrowa maszyna zachwyciła widzów, gdy po starcie udało się jej osiągnąć… niemal pionowy lot! Goście targów mogli przez chwilę odnieść wrażenie, że przypatrują się startowi wahadłowca z kosmodromu, a nie maszyny przeznaczonej do komercyjnych lotów z setkami pasażerów na pokładzie.

Boeing 777-9 to jeden z wariantów 777X, najnowszej linii dwusilnikowych szerokokadłubowych samolotów pasażerskich produkowanych przez giganta z Chicago. Maszyna jest w stanie pomieścić 426 pasażerów, a jej maksymalny zasięg wynosi 13 500 km. Pierwsze dostawy tego modelu zostały zaplanowane na 2025 rok.

Farnborough International Airshow to międzynarodowe targi przemysłu lotniczego, w czasie których prezentowane są rozwiązania z sektora zarówno cywilnego, jak i wojskowego. Wydarzenie odbywa się w cyklu dwuletnim, w latach parzystych, w połowie lipca, w Farnborough, mieście w hrabstwie Hampshire w południowej Anglii.

Foto: Piotr Apolinarski

Reklama