You are currently viewing Andrzej Grabowski w Londynie!

Andrzej Grabowski w Londynie!

  • Post author:
Udostępnij:

Teatr POSK jest od początków swojego powstania źródłem kultywowania polskiej kultury. To miejsce, gdzie wielokrotnie mieliśmy okazję styczności z najwyższej jakości sztuką polską. Kolejna propozycja najważniejszej polskiej sceny teatralnej w Londynie proponuje zatem coś równie wyjątkowego – Grabowski Show! To gratka dla miłośników dobrej zabawy, wspaniałego humoru i aktorstwa na najwyższym poziomie. Dlaczego?

Reklama

Andrzej Grabowski to wybitny polski aktor. Karierę rozpoczął w 1974 roku po ukończeniu Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie  W tym samym roku debiutował na scenie krakowskiego Teatru im. J. Słowackiego w przedstawieniu “Karykatury”. Znany jest z m.in. z gry w kilkudziesięciu przedstawieniach Teatru Telewizji. Ten wybitny aktor jest absolutnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów swojego pokolenia. Posiada wszechstronny dorobek artystyczny, role teatralne, filmowe, telewizyjne oraz role w filmach dubbingowanych.

Wiele lat związany był z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, gdzie występował m.in. w spektaklach „Brat naszego Boga” Karola Wojtyły w reżyserii Krystyny Skuszanki Irydion” Zygmunta Krasińskiego w reżyserii Mikołaja Grabowskiego, „Na zachód od Shannon” Martina McDonagh’a w reżyserii Katarzyny Deszcz, Nagroda I Festiwalu Dramaturgii Współczesnej w Zabrzu), „Chory z urojenia” Molière’a w reżyserii Giovanniego Pampiglione oraz „Zemsta” Aleksandra Fredry w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego.

Wyjątkowy talent komediowy Andrzeja Grabowskiego znalazł swoje ujście na estradzie w programie autorskim “Andrzej Grabowski Show”. Prezentuje on w swoim absolutnie zjawiskowym stylu teksty znane i lubiane, ale także nowe – w dowcipny sposób komentujące bieżące wydarzenia.

Swoje monologi Andrzej Grabowski często prezentuje w telewizji. Brał udział w wielu programach, jak na przykład “Z Grabowskim po raju”. Wiele razy pojawiał się też na kabaretonach w Opolu, Mrągowie, Koszalinie i wielu innych.

Stworzył wiele wybitnych ról, m.in. w serialach telewizyjnych „Boża podszewka”, „Złotopolscy”, „Odwróceni”; pamiętajamy go rówznież z ról filmowych, m.in. w „Superprodukcji” Juliusza Machulskiego, w „Zróbmy sobie wnuka” Piotra Wereśniaka, „Pitbullu” Patryka Vegi, w „Diable” Tomasza Szafrańskiego, „Świadku koronnym” Jarosława Sypniewskiego, „Lekcjach Pana Kuki” Dariusza Gajewskiego, w „Małej Moskwie” Waldemara Krzystka czy w „Milionie dolarów” Janusza Kondratiuka.

Andrzej Grabowski to elita polskiego aktorstwa i sztuki teatralnej. Człowiek, którego profesjonalizm artystyczny jest pewnikiem spedzenia kulturalnego wieczoru w najlepszym tego słowa znaczniu.

Panie i Panowie – Mistrz Andrzej Grabowski!

 

TEATR POSK

13.04.2024

godz. 19.00

Bilety do nabycia na stronie Eventbrite.

Reklama

Udostępnij: