You are currently viewing Znowu będzie strajk w Ryanairze?

Znowu będzie strajk w Ryanairze?

  • Post author:
Udostępnij:

W weekend 23 i 24 lipca odbędzie się strajk pilotów linii lotniczej Ryanair – informują belgijskie media. „Powodem jest nieprzestrzeganie prawa oraz arogancka postawa kierownictwa firmy” – mówi sekretarz związku zawodowego personelu pokładowego irlandzkiego przewoźnika Didier Lebbe.

Reklama

24-26 czerwca piloci i personel pokładowy Ryanair, którzy operują z lotnisk w Charleroi oraz Zaventem, rozpoczęli trzydniowy strajk. Anulowano wówczas 300 lotów tego przewoźnika. Protestujący skarżyli się na złe warunki pracy i wynagrodzenie poniżej belgijskiej płacy minimalnej. Jak wynika z informacji związków zawodowych, protest nic nie przyniósł, dlatego 23 i 24 lipca piloci ponownie zastrajkują. Na razie nie jest jasne, czy przyłączy się do nich personel pokładowy.

Pod koniec czerwca doszło także do trzydniowego strajku pilotów i personelu pokładowego Brussels Airlines. Narzekali oni na przeciążenie pracą oraz domagali się wyższych wynagrodzeń. Ostatecznie w ubiegłym tygodniu doszło do porozumienia między zarządem belgijskiego przewoźnika a związkami zawodowymi. Linie zgodziły się odwołać w lipcu i sierpniu 675 lotów, aby odciążyć personel.

Reklama

Udostępnij: