You are currently viewing Brytyjczycy zatrzymani i skazani

Brytyjczycy zatrzymani i skazani

  • Post author:
Udostępnij:

Rosjanie skazali na śmierć dwóch Brytyjczyków,  zatrzymanych na terenie Ukrainy. Redakcja “The Sun” twierdzi, że schwytani żołnierze zadzwonili do niej prosząc o ratunek.

Reklama

Sprawa odbiła się szerokim echem w Wielkiej Brytanii. Shaun Pinner i Aiden Aslin jako ochotnicy pojechali do Ukrainy, aby bronić tego kraju przed okupantem. W trakcie walk wpadli w ręce rosyjskich żołnierzy. Po przetransportowaniu ich władze tzw. Donieckiej Republiki Ludowej skazały mężczyzn na śmierć.

W przypadku wykonania wyroku Rosjanie złamią założenia Konwencji Genewskiej. Chodzi konkretnie o ochronę jeńców wojennych. Rzecznik brytyjskiego premiera Borisa Johnsona oświadczył w czwartek, że Wielka Brytania jest oburzona skazaniem na śmierć swoich obywateli. Brytyjczycy zapowiedzieli, że będą ubiegać się o zwolnienie zatrzymanych.

Najnowsze fakty w sprawie przedstawił “The Sun”. Skazani przy użyciu telefonu satelitarnego zadzwonili do brytyjskiej redakcji. Shaun Pinner i Aiden Aslin ostrzegli, że grozi im kara śmierci, jeśli nie zostaną spełnione żądania  Kremla.

Reklama

Udostępnij: