You are currently viewing Brytyjski minister w Polsce

Brytyjski minister w Polsce

  • Post author:
Udostępnij:

Konieczność dalszego wspierania Ukrainy i zawieszenie broni w Strefie Gazy — tego dotyczyły deklaracje przy okazji wizyty nowego brytyjskiego ministra spraw zagranicznych, który odwiedził Polskę na trasie pierwszej podróży zagranicznej.
— Chciałbym współpracować na rzecz resetu, resetu w relacjach dwustronnych i w ramach Unii Europejskiej — powiedział David Lammy. Wspomniał o nowym pakcie bezpieczeństwa, który zostanie zawarty między UE a Wielką Brytanią w najbliższych miesiącach.
W czwartek były wybory, a w piątek brytyjski król mianował nowego premiera. Na Wyspach przejęcie władzy przez Partię Pracy idzie błyskawicznie. Nowy minister spraw zagranicznych David Lammy już w niedzielę odwiedził Polskę.
— Polska i Wielka Brytania podzielają opinię na temat wielu wyzwań dla bezpieczeństwa światowego, a także — to co ważne — konieczności stałego wspierania Ukrainy walczącej z rosyjską agresją — powiedział w niedzielę w Chobielinie szef MSZ Radosław Sikorski.

Reklama

Dziękował brytyjskiemu odpowiednikowi za to, że Polska znalazła się na trasie jego pierwszej podróży zagranicznej. Życzył nowemu rządowi powodzenia w misji sprawowania władzy. Wyraził też nadzieję, że zostaną utrzymane i rozwinięte wszystkie formaty polsko-brytyjskiej współpracy, szczególnie polsko-brytyjska kwadryga. — Liczę, że Wielka Brytania znów przybliży się do Europy i jeszcze bardziej zbliży się do Polski. Zawsze podkreślam jedno, że choć Wielka Brytania jest wyspą, to jest wyspą europejską — dodał szef polskiej dyplomacji.

Szef brytyjskiego MSZ powiedział, że przyjechał do Polski, żeby “zrobić krok naprzód”. — Chciałbym współpracować na rzecz resetu, resetu w relacjach dwustronnych i w ramach Unii Europejskiej — wyjaśnił. Zapowiedział wizytę w Waszyngtonie, żeby podkreślić, iż to zaangażowanie na rzecz Ukrainy i NATO jest dla Brytyjczyków niezwykle poważną sprawą.

Reklama

Udostępnij: