You are currently viewing Brytyjskie cacko na 4 kołach

Brytyjskie cacko na 4 kołach

  • Post author:
Udostępnij:

Brytyjska firma Morgan to  producent samochodów o klasycznej urodzie i wyjątkowej duszy. Właśnie zaprezentowała najnowszy model Plus 8 GTR, który spełnia oczekiwania miłośników zarówno dawnej, jak i współczesnej motoryzacji.

Reklama

Firma działa od ponad stu lat i wciąż wierna jest stylistyce pierwotnej motoryzacji. Plus 8 GTR to najnowsze “dziecko” Brytyjczyków. Warto zwrócić uwagę na silnik V8 od BMW, który ma on pojemność 4.8 litra i moc 375 koni mechanicznych.

Z zewnątrz to kawał dobrej klasycznej motoryzacji – duży grill, okrągłe lampy i piękne kierunkowskazy. Do tego owalne kształty karoserii, w której nie zabrakło wlotów powietrza poprawiających aerodynamikę. Klienci, którzy zdecydowali się zamówić samochód, mieli sporą możliwość dostosowania go do swoich potrzeb – mogli wybrać m.in. manualną lub automatyczną skrzynię biegów oraz prawo, lub lewostronny układ kierownicy.

Cena samochodu nie została oficjalnie podana, ale za każdy z nich trzeba było zapłacić kilkaset tysięcy dolarów. Pierwsi klienci otrzymają swojego Morgana 8 Plus GTR już w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Reklama

Udostępnij: