You are currently viewing Bułgarski gang wyłudził 54 miliony funtów

Bułgarski gang wyłudził 54 miliony funtów

  • Post author:
Udostępnij:

Pięcioro członków bułgarskiego gangu zostało skazanych na kary od trzech do ośmiu lat więzienia. Sąd w Londynie ukarał ich za to, że w ciągu 4,5 roku wyłudzili z brytyjskiego systemu zasiłków prawie 54 mln funtów. To największa tego typu sprawa, jaka kiedykolwiek trafiła do brytyjskiego sądu.

Reklama

Między październikiem 2016 r. a majem 2021 r. gang złożył tysiące fałszywych wniosków o Universal Credit, czyli podstawowy zasiłek, w Wielkiej Brytanii, używając danych prawdziwych osób lub przejętych tożsamości. Grupę tworzyli 33-letni Giunesz Ali, 38-letnia Galina Nikołowa, 27-letni Stojan Stojanow, 52-letnia Cwetka Todorowa i 26-letnia Patricija Panewa. Do wniosków dołączano sfałszowane dokumenty, w tym fikcyjne umowy najmu, podrobione odcinki wypłat i sfałszowane listy od wynajmujących, pracodawców i lekarzy rodzinnych. Jeśli wniosek został odrzucony, oszuści ponawiali próbę aż do przyznania zasiłków. Podczas policyjnego śledztwa wykryto trzy działające w Londynie firmy, które oferowały ludziom pomoc w uzyskaniu numeru ubezpieczenia społecznego i świadczeń, do których byli uprawnieni, ale w rzeczywistości przejmowały uzyskane w ich imieniu pieniądze.

Sąd ustalił, że procederem wyłudzania zasiłków kierowali Nikołowa i Ali, i skazał ich na odpowiednio na osiem oraz 7,5 roku więzienia.  Stojanow został skazany na cztery lata więzienia, Panewa na trzy lata i dwa miesiące, a Todorowa na trzy lata, ale ze względu na czas spędzony w areszcie od razu została warunkowo zwolniona. Ponadto wszyscy po odbyciu kary zostaną deportowani z Wielkiej Brytanii.

Reklama

 


Udostępnij: