Duże poparcie dla króla Karola

  • Post author:
Udostępnij:

Zaskakujące wyniki sondażu w Wielkiej Brytanii. Król Karol III zanotował olbrzymi wzrost poparcia po wstąpieniu na tron.

Reklama

Liczba Brytyjczyków, którzy uważają, że Karol będzie dobrym królem, niemal podwoiła się w porównaniu z badaniami przeprowadzonymi w marcu – wynika z najnowszego sondażu YouGov. “Wielu respondentów twierdzi, że król dobrze zareagował na śmierć swojej matki. Aż 94 proc. przychylnie przyjęło jego pierwsze przemówienie” – podsumowuje wyniki sondażu dziennik “The Sun”. Według sondażu z marca na pytanie: “czy Karol będzie dobrym królem?”, tylko 39 proc. ankietowanych odpowiedziało, że tak, podczas gdy 31 proc. odpowiedziało negatywnie. Aż 30 proc. nie potrafiło udzielić odpowiedzi na to pytanie.
We wrześniu, zaraz po śmierci królowej Elżbiety, liczby te przedstawiają się zupełnie inaczej: aż 63 proc. uważa, że Karol będzie dobrym monarchą i tylko 15 proc. ankietowanych jest przeciwnego zdania, a 22 proc. nie ma zdania. Wyniki są o tyle zaskakujące, że Brytyjczycy wcześniej raczej z niechęcią odnosili się do króla Karola III. Głównie krytykowany był za swoje niepoprawne politycznie wypowiedzi. Także jego żona Kamila nie cieszyła się sympatią obywateli.

Reklama

Udostępnij: