Sami Swoi News

Informacje wspiera Sami Swoi Przekazy Pieniężne

You are currently viewing Dzwonił premier do premiera

Dzwonił premier do premiera

  • Post author:
Udostępnij:

To była pierwsza rozmowa telefoniczna premiera Wielkiej Brytanii Rishi Sunaka z szefem polskiego rządu Donaldem Tuskiem. Ten pierwszy wyraził nadzieję na pogłębianie relacji między obydwoma krajami, w tym w zakresie bezpieczeństwa w Europie – przekazano w komunikacie wydanym przez Downing Street.

Jak poinformowano, premier Sunak rozmawiał we wtorek wieczorem z polskim premierem Donaldem Tuskiem, aby pogratulować mu niedawnego zwycięstwa w wyborach. “Premier (Sunak) wyraził nadzieję na bliską współpracę w celu dalszego pogłębiania relacji między Wielką Brytanią a Polską, które są zakorzenione w więzach historycznych i kulturowych oraz wzmocnione przez wspólne wartości i priorytety” – napisano w komunikacie.

Reklama

“Przywódcy omówili trwającą inwazję Rosji na Ukrainę, zauważając, że Wielka Brytania i Polska są dwoma najbliższymi partnerami i obrońcami Ukrainy. Z zadowoleniem przyjęli również silną dwustronną współpracę w zakresie bezpieczeństwa, obrony i przemysłu między Wielką Brytanią a Polską, zgadzając się na kontynuowanie współpracy w celu ochrony naszego krajowego i szerszego europejskiego bezpieczeństwa i dobrobytu” – dodano.

Reklama

Udostępnij: