You are currently viewing Eunice utrudnia lądowanie samolotom

Eunice utrudnia lądowanie samolotom

  • Post author:
Udostępnij:

Niż Eunice dotarł  do Wielkiej Brytanii. Samoloty zmagają się z trudnymi warunkami przy lądowaniu. Przynajmniej dwa z nich musiały zrezygnować z lądowania przy pierwszym podejściu. Relację z lotniska Heathrow ogląda w piątek przeszło 100 tys. osób.

Reklama

“Eunice będzie jedną z najgorszych burz od dziesięcioleci” – napisało o orkanie, który uderza w Wyspy Brytyjskie, BBC. Mieszkańcy wielu regionów, w tym Londynu, są ostrzegani, by pozostać w domu z uwagi na zagrożenie. Meteorolodzy zapowiadają wiatr do 130 km/h, intensywne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Porywiste wiatry występują m.in. na londyńskim lotnisku Heathrow. Wiele samolotów ma problemy z lądowaniem, a przy podejściu widać, jak rzuca nimi bardzo silny wiatr. Aż chce się rzecz “miota nim jak szatan”, nawiązując do jednego z internetowych cytatów.
Samoloty przy lądowaniu mają wyraźne kłopoty. Część z nich nie była nawet w stanie wylądować. O jednym z takich przypadków informuje telewizja Sky News. Tuż przed posadzeniem maszyny na płycie lotniska, pilot zdecydował się go podnieść, by ponownie wylądować po 20 minutach krążenia nad miastem. Wcześniej nieudaną próbę lądowania podjął pilot samolotu o 10:16. Musiał jednak maszynę poderwać i poszukać szansy przy kolejnym podejściu. Ten sam samolot lub maszyna tego samego przewoźnika 10 minut później, o 10:26 wykonała spektakularne nurkowanie.

Reklama

Udostępnij: