Festiwal Chopina w Londynie już w najbliższy weekend!

  • Post author:
Udostępnij:

Festiwal Chopina odbędzie się w weekend 15/16 października 2022 r w Polskim Ośrodku Społeczno – Kulturalnym POSK w Londynie. Podczas wydarzenia wykonane będą jedynie utwory skomponowane przez  muzycznego geniusza.

Reklama

15 października o 18.00 Festiwal rozpocznie Koncert Galowy w teatrze POSK , z udziałem wybitnego pianisty i laureata Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego Janusza Olejniczaka. Wystąpią także – gitarzysta Adama Palma, który wykona kompozycje Chopina ze swojego albumu Adam Palma meets Chopin. Sopran Ewa Majcherczyk i baryton Marcin Gesla, nadają dodatkowej barwy wieczorowi wyborem piosenek Chopina przy akompaniamencie Ewy Osińskiej, a Artur Haftman rozpocznie Koncert Galowy uroczą Romanzą: Larghetto z Koncertu Chopina no.1 E minor Op.11

Po Koncercie Galowym, o 20.30 , Klub Jazzowy w POSK zaprezentuje Chopin Jazz, wieczór chopinowskich kompozycji granych i śpiewanych w jazzowym idiomie. Wystąpią – unikalna wokalnie jazzowa grupa „Alle Choir London feat. Kevin Fox” oraz wyjątkowi artyści John Donegan (pianino) , Stephen Ellery ( saxafon) i ich muzycy.

W niedzielę 16 października o 15.00 teatr POSK odtworzy atmosferę popularnych warszawskich koncertów “Łazienkowskich “. Koncert uświetnią – gwiazda i finalista ostatniego Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego Kamil Pacholec , pianista John Paul Ekins (niektóre kompozycje zagra przy udziale tancerki Natalii Meksy).
Wybitna współczesna harfistka ukraińska Liza Rakovska wykona utwory Chopina w duecie z flecistką Leonor Luz , a w kilku kompozycjach towarzyszyć jej będzie Rozanna Madylus ukraińska mezzo- soprano.

Oprócz muzyki Chopina, Festiwal proponuje dodatkowe Chopinowskie atrakcje i wydarzenia

Film Jerzego Antczaka Chopin : Pragnienie Miłości z Piotrem Adamczykiem i Danutą Stenka w rolach głównych , będzie wyświetlony w niedzielę 16 października w Teatrze POSK o 18.00.

Wystawę o Chopinie w Galerii POSK zorganizowaną wspólnie przez Instytut Chopinowski w Warszawie i Bibliotekę POSK.

Wykład o Chopinie który odbędzie się w sobotę w klubie Jazzowym 15 Października w POSK o 17.00, będzie prowadził p. Łukasz Kaczmarowski z Instytutu Chopina w Warszawie.

W niedzielę 16 października , przed koncertem Łażienkowskim, Lady Rose Cholmondeley, Prezes Towarzystwo Chopina w Wielkiej Brytanii, wygłosi wykład Chopin’s visit to Britain, 1848 o 14,00 w klubie Jazzowym

W niedzielę , w drugim dniu Festiwalu, dzień przed 173 rocznicą śmierci Fryderyka Chopina, o godzinie 10.00 Ks. Prałat Stefan Wylężek, Rektor Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii, będzie celebrował Msze świętą w intencji Chopina w kościele pw św. Andrzeja Boboli, Hammersmith .

Wybitny historyk, profesor Norman Davies, napisał specjalny esej o Chopinie – Poeta fortepianu, świata obywatel, który będzie opublikowany w programie Festiwalu.

Festiwal zapoczątkował konkurs na portret Chopina dla dzieci i młodzieży. Wpłynęło 220 portretów i wyniki zostały ogłoszone 19 czerwca https://fryderykchopin.co.uk/

Reklama

Udostępnij: