You are currently viewing FIFA i UEFA wykluczyły Rosję. Polska w finale baraży!

FIFA i UEFA wykluczyły Rosję. Polska w finale baraży!

  • Post author:
Udostępnij:

Piłkarska reprezentacja Rosji zawieszona przez FIFA i UEFA – jak podano to z powodu ataku Rosji na Ukrainę. Zdaniem dziennikarzy sportowych to oznacza, że Polacy bez gry awansują do finału baraży o mundial.

Reklama

Jak po dziś południu (28.02) nieoficjalnie podał Reuters władze międzynarodowej federacji piłkarskiej ugięli się jednak pod naciskiem i zawiesili drużynę Rosji. Potwierdzenie tego faktu pojawiło się krótko po 19 czasu polskiego. Jak po dziś południu (28.02) nieoficjalnie podał Reuters władze międzynarodowej federacji piłkarskiej ugięli się jednak pod naciskiem i zawiesili drużynę Rosji. Potwierdzenie tego faktu pojawiło się krótko po 19 czasu polskiego.
W komunikacie umieszczonym w mediach społecznościowych czytamy: “Wszystkie rosyjskie drużyny, zarówno narodowe, jak i klubowe, zostają zawieszone do odwołania w uczestnictwie w rozgrywkach FIFA i UEFA”. Nastepnie dodano: “Piłka nożna jest w pełni zjednoczona i solidarna z Ukrainą. Prezydenci FIFA i UEFA mają nadzieję, że sytuacja w tym kraju ulegnie szybkiej i znacznej poprawie”. “Daily Mail” komentując decyzję stwierdziło, że zablokowanie Rosji w rozgrywkach sprawi, że Polacy awansują do finału baraży o mistrzostwa świata bez konieczności rozgrywania meczu. Biało czerwoni zmierzą się dopiero się z lepszym z półfinału, który rozegrają Czechy ze Szwecją.

Reklama

Udostępnij: