You are currently viewing Flixbusem do Wielkiej Brytanii

Flixbusem do Wielkiej Brytanii

  • Post author:
Udostępnij:

Do Wielkiej Brytanii będzie można pojechać z Polski Flixbusem. Takie połączenie znajdzie się w ofercie firmy od maja.

Reklama

Kiedy Flixbus wszedł na polski rynek, szybko zyskał ogromną popularność. Pojawiła się masa połączeń w bardzo korzystnych cenach. Często nawet pojawiały się promocje, dzięki którym klienci mogli kupić swoje bilety nawet za mniej niż 10 zł. Teraz Flixbus rozszerza swoją ofertę, by zachęcić potencjalnych klientów.

W tym roku przewoźnik ma zaproponować kilka nowych tras, w tym z Polski do Wielkiej Brytanii. Jak podaje portal fly4free.pl, trasa ma rozpoczynać się na dworcu autobusowym Warszawa Zachodnia. Autokary mają zatrzymywać się na przystankach m.in. w Łodzi, Poznaniu i Berlinie. Podróż będzie trwać 27 godz., z czego dwie godziny pasażerowie spędzą na promie. Trasa ruszy 20 maja br. roku, a ceny biletów mają zaczynać się od 249 zł.

— To wynika z kilku przesłanek. W przypadku podróży Flixbusem można wziąć znacznie większy bagaż, za który się nic nie dopłaca. W wielu przypadkach przejazdy z nami są wyraźnie tańsze. Zwłaszcza że w przypadku tanich linii lotniczych trzeba doliczyć opłatę za dojazd na lotniska, które nierzadko są położone w sporej odległości od miasta. Dodatkowo jakaś część populacji boi się latać — powiedział Michał Leman, dyrektor zarządzający Flixbusa na Polskę, Ukrainę i kraje bałtyckie.

Obecnie najdłuższym oferowanym przez Flixbusa połączeniem jest to z Lublina do Marsylii. Trasa ma 2286 km, a przejechanie jej zajmuje 32 godz. Autokar przewoźnika zatrzymuje się na 20 przystankach w pięciu krajach.

Wśród nowych połączeń znajdą się także następujące trasy: z Wilna przez Gdańsk do Paryża, z Białegostoku do Mediolanu, z Gdańska do Rzymu, z Zamościa do Pragi, z Giżycka do Oldenburga w północno-zachodnich Niemczech, czy z Lublina do Paryża.

Reklama

Udostępnij: