Grozi nam ubóstwo energetyczne?

  • Post author:
Udostępnij:

Połowa dorosłych Brytyjczyków obawia się popadnięcia w ubóstwo energetyczne jeszcze w tym roku
Nowe niezależne badanie 2000 dorosłych Brytyjczyków, zlecone przez ZIPZERO, ujawniło, jak wiele szkód powoduje inflacja i trwający wzrost kosztów utrzymania. W badaniach okazało się, że  17% dorosłych Brytyjczyków nie było w stanie zapłacić za rachunek za energię w 2022 roku.  47% dorosłych Brytyjczyków w wieku 18–34 lat nie jest przekonanych o swojej zdolności do płacenia rachunków za energię przez cały 2022 r. bez popadania w długi lub zaległości. 
Kobiety były bardziej kreatywne  w poszukiwaniu rozwiązań oszczędzających pieniądze. 37% kobiet zaczęło zbierać zniżkowe kupony, vouchery lub oferty specjalne
Dla większości respondentów (53%) obecne warunki gospodarcze najtrudniejsze, jakich kiedykolwiek doświadczyły. Trzech na pięć osób (60%) stwierdziło, że inflacja miała negatywny wpływ na ich finanse.  A ta osiągnęła 9,4%, do tego roczne wydatki na żywność mają wzrosnąć w tym roku o 380 funtów, podczas gdy rachunki za energię na dobrej drodze, aby po raz pierwszy przekroczyć 3000 funtów.
Mohsin Rashid, współzałożyciel ZIPZERO, firmy prowadzącej badanie, powiedział: Te odkrycia pokazują, jak agresywnie kryzys kosztów utrzymania uderza w brytyjską opinię publiczną, szczególnie młodszych dorosłych. Jestem głęboko zaniepokojony oszałamiającą liczbą osób (47%), które nie wierzą, że będą w stanie płacić rachunki za energię przez cały rok. To ogromna liczba i odzwierciedla niektóre szacunki szefów energetyki, którzy przewidują, że czterech na dziesięciu Brytyjczyków popadnie jesienią w ubóstwo energetyczne.

Udostępnij: