You are currently viewing Hakerzy zaatakowali Rosję! Anonymous: Putin wypowiadamy Ci wojnę!

Hakerzy zaatakowali Rosję! Anonymous: Putin wypowiadamy Ci wojnę!

  • Post author:
Udostępnij:

Grupa hakerska Anonymous spełniła swoje groźby. Zaatakowali Rosję, na początek wyłączyli rządowe strony.

Reklama

Jak zapowiedziała grupa hakerów “Anonymous” rozpoczęła się wojna w cybersprzestrzeni. Padła strona Gazpromu – informuje portal money.pl. Tuż przed atakiem na Gazprom grupa napisała na twitterze: “Hey Gazprom, would You like to play the game?”. Chwilę później strona przestała działać. W mediach społecznościowych grupa hakerska zablokowała także działalność stron rządowych. Jak napisali na facebook’u wykradziono bazę danych Ministerstwa Obrony federacji rosyjskiej. “Putin, staniesz w obliczu bezprecedensowych ataków cybernetycznych ze wszystkich stron świata. Nasi hakerzy wypowiadają Ci wojnę. Wkrótce to poczujesz” – napisano w komunikacie, który krąży w sieci. Ataki hakerów z “Anonymous” są odwetem w wojnie dezinformacyjnej, którą prowadzi  Rosyja. Jak informował w piątek po północy Reuters, rząd ukraiński wezwał hakerskie podziemie do pomocy w obronie kluczowej cyberinfrastruktury oraz śledzeniu działań rosyjskich najeźdźców. Co chwilę atakowane są sovam.com, com2com.ru, ptt.ru, mil.ru, government.ru, kremlin.ru, rt.com – podaje money.pl.

W piątek 25.02 na Twitterze grupa Anonymous oświadczyła:  “Ukraina, która jest państwem demokratycznym, została najechana przez faszystowską dyktaturę. To nie jest konflikt pomiędzy NATO i Rosją, to walka demokracji z faszyzmem”

Motto grupy,jakie dołączono do wszystkich ataków to: “Jesteśmy Anonymous. Jesteśmy Legionem. Nie zapominamy. Nie przebaczamy”

Reklama

Udostępnij: