You are currently viewing InPost wprowadza autonomiczne paczkomaty. Także w Londynie

InPost wprowadza autonomiczne paczkomaty. Także w Londynie

  • Post author:
Udostępnij:

Grupa InPost wprowadza autonomiczne paczkomaty, które dzięki wyposażeniu w panele fotowoltaiczne i magazyny energii, mogą działać bez względu na dostęp do sieci elektrycznej – podał InPost w komunikacie prasowym. Jak podano, pilotaż autonomicznych paczkomatów będzie prowadzony w Gdańsku oraz w Krakowie, a także na rynkach europejskich – w Londynie w Wielkiej Brytanii, we Włoszech i we Francji.

Reklama

“Autonomiczny paczkomat to kolejna innowacja Grupy InPost. Te nowoczesne maszyny możemy teraz stawiać w lokalizacjach, w których dotąd nie było to możliwe ze względu na brak dostępu do sieci energetycznej. Nowe maszyny zwiększają dostępność naszej sieci dla jak największej liczby klientów. (…) Warto podkreślić, że pilotaż będziemy prowadzić równocześnie w czterech europejskich krajach, co da nam unikalną wiedzę na temat możliwości rozbudowy sieci maszyn autonomicznych w krajach o różnych warunkach pogodowych” – powiedziała, cytowana w komunikacie prasowym Izabela Karolczyk-Szafrańska, Group Chief Marketing & ESG Officer.

W ramach pilotażu autonomicznych urządzeń w Polsce rozstawiono 9 maszyn – w Krakowie oraz w Gdańsku. Pod koniec maja zostały oddane do użytku 3 maszyny we Florencji, gdzie jak dotąd nie było potrzeby wymiany baterii. W Londynie testy przeprowadzane są na 2 maszynach, a we Francji pilotaż ma wystartować jeszcze w tym miesiącu, w okolicy miasta Lille – gdzie planowane jest uruchomienie 9 paczkomatów.

Reklama

Udostępnij: