You are currently viewing Jak radzić sobie z droższymi biletami kolejowymi?
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak radzić sobie z droższymi biletami kolejowymi?

  • Post author:
Udostępnij:

3 marca wzrosły ceny biletów kolejowych. BBC radzi jak można kupić je taniej.
Ceny biletów kolejowych w Anglii wzrosły  od niedzieli o 4,9%. Portal BBC przygotował pięć wskazówek, jak uzyskać najtańsze oferty.

Reklama

1. Kupuj z wyprzedzeniem

Bilety kolejowe w przedsprzedaży można kupić do 12 tygodni przed datą odjazdu, a nawet  24 tygodnie wcześniej.

2. Podziel swoją opłatę

Dzielenie biletów oznacza, że możemy podróżować tą samą liczbą pociągów co zwykle, ale możemy zaoszczędzić pieniądze, dzieląc podróż na wiele odcinków (a więc i biletów) między stacjami, na których zatrzymujemy się po drodze. Niektóre strony internetowe, takie jak Split My Fare i Split Train Tickets, robią to za nas. Według Split My Fare, klienci oszczędzają w ten sposób średnio 26% – chociaż w przypadku niektórych tras nie jest to możliwe.

3. Użyj karty kolejowej Rail Card

Karty kolejowe mogą oferować zniżki przy rezerwacji, opłaca się to tym, którzy często podróżują. Dostępnych jest kilka rodzajów kart kolejowych: krajowe, regionalne, studenckie i emerytalne.

4. Podróżuj w grupach

Podróżując poza szczytem w grupach liczących od trzech do dziewięciu osób dorosłych, możemy uzyskać nawet jedną trzecią zniżki od ceny biletu. Grupa musi podróżować razem, a przy rezerwacji biletu grupowego nie można korzystać z indywidualnych kart kolejowych.

5. Korzystaj z elastycznego dojazdu

Według Transport Focus, krajowe elastyczne bilety kolejowe pozwalają na podróż przez dowolne osiem dni w okresie 28 dni, bez konieczności wcześniejszego wybierania dni podróży. Taki bilet sezonowy Flexi będzie dawał co najmniej 20% zniżki w porównaniu z równoważnym biletem okresowym miesięcznym.

Reklama

Udostępnij: