You are currently viewing Jazzowe koncerty w POSK

Jazzowe koncerty w POSK

  • Post author:
Udostępnij:

Jazz Cafe POSK powraca do regularnych imprez na żywo z udziałem publiczności! Poniżej zapowiedzi najciekawszych nadchodzących koncertów w klubie.

Reklama

 

 

– sobota 5 lutego 2022: BENET MCLEAN

 

Wirtuoz skrzypiec Benet McLean jest jednym z największych talentów jazzowych w Wielkiej Brytanii. Ten urodzony w Londynie skrzypek,pianista i wokalista związany jest z muzyką od trzeciego roku życia, wtedy właśnie rozpoczął naukę gry na skrzypcach. Początkowo zapowiadał się na wybitnego klasycznego skrzypka–solistę, jednak z upływem czasu zainteresowały go również inne formy muzyki jak jazz, bebop oraz nowy wtedy styl muzyczny rozwijający się pod nazwą hip-hop. Bardzo szybko nauczył się grać na takich instrumentach jak gitara, fortepian, bas elektryczny oraz saksofon altowy; zaczął również śpiewać i komponować.

Jego porywający kwintet, w skład którego wchodzą niektóre z największych współczesnych talentów brytyjskiego jazzu, gra innowacyjną i zaskakującą mieszankę nasyconego skrzypcami hard bopu, prezentując zarówno własne, oryginalne kompozycje, jak i uznane standardy.

Spodziewajcie się uduchowionej magii skrzypiec, pełnych energii rytmów, porywajacych improwizacji  i melodyjnej gry saksofonu oraz, oczywiście, skrzypiec!

Muzycy: Benet McLean – skrzypce (na zdjęciu); Duncan Eagles – saksofon tenorowy; Jonathan Gee – fortepiano; Rio Kai – bas; Zoe Pascal – perkusja

 

www.benetmclean.com

 

– sobota 12 lutego 2022: GEORGIA MANCIO

Wyjątkowy koncert. Jazz Cafe POSK gościć będzie znakomitą Georgię Mancio, laureatkę Parliamentary Jazz Award dla najlepszej brytyjskiej wokalistki jazzowej 2021 roku!

Wielokrotnie nagradzana/nominowana wokalistka, autorka tekstów i producentka, Georgia Mancio, jest jedną z najbardziej szanowanych, lubiących wyzwania i wielowymiarowych nowych artystów w Europie. Jej wielojęzyczna muzyka odwołuje się do klasycznego jazzu i muzyki latynoskiej, a także do jej własnych, znakomitych kompozycji, zawsze naznaczonych niezawodną emocjonalną integralnością.

„nie można się nie zakochać w jej głosie…wspaniały przykład siły i talentu” Jazz in Europe

Muzycy: Georgia Mancio – śpiew; Kate Williams – fortepian; Oli Hayhurst – bas; Dave Ohm – perkusja

www.georgiamancio.com

 

– sobota 19 lutego 2022: ŁYCZACZA

Zespół Łyczacza powstał w 2002 roku w Gdyni. Bliskość morza zaowocowała muzyką, której korzenie i inspiracje sięgają Ameryki Południowej.

Ich muzyka to połączenie latynoskiego jazzu, popu i bossa novy, a artyści, którzy zafascynowali lidera zespołu Macieja Łyszkiewicza to m.in. Sergio Mendes, Marcos Valle, A.C.Jobim czy Joao Gilberto. Marta Kubaczyk jest wokalistką i głosem zespołu od samego początku, ona pisze też większość tekstów do muzyki Maćka. Łyczacza wydała dwa albumy,  „Latino’69” i „Bossa Nova”.

Marta Kunaczyk i trębacz zespołu Tomek Pańków od wielu lat mieszkają w Londynie. W Jazz Cafe POSK zagrają z liderem zespołu, pianistą Maćkiem Łyszkiewiczem, założycielem takich polskich zespołów jak No Limits, Leszcze czy Iza & Latynoscy Brothers. Będzie to wyjątkowy koncert nie tylko utworów znanych z ich dwóch albumów, ale także kilku premier muzycznych, a na scenie pojawią się goście specjalni, w tym znakomity brazylijski gitarzysta Nelson Latif.

Muzycy: Marta Kubaczyk – śpiew; Tomek Pańków – trąbka; Felippe Oliveira – bas: Nelson Latif – gitara; Maciej Łyszkiewicz- fortepian, lider

 

Wszystkie wymienione koncerty odbędą się w soboty w Jazz Cafe POSK.
Bar: 7:30pm, muzyka 8:30 pm
Bilety £12 przy wejściu lub na Eventbrite

www.jazzcafeposk.org

Jazz Cafe POSK, London, 238-246 King Street, London W6 0RF.

Reklama

Udostępnij: