Jazzowy piątek w POSK

  • Post author:
Udostępnij:

Mike De Souza’s Chrysalis Group wystąpi w piątek, 14.10.2022 o godz.   20:30  w Jazz Cafe POSK. 

Reklama

Mike De Souza dorastał w Hertfordshire, po raz pierwszy wziął gitarę do ręki w wieku 12 lat, co zapoczątkowało trwającą całe życie obsesję na punkcie muzyki. Profesjonalną karierę rozpoczął w wieku 20 lat, dotychczas  odbył 5 tras jazzowych w Wielkiej Brytanii, występował też na międzynarodowych festiwalach w Krakowie (Jazz Juniors 2021), Graz (Jazzwerkstatt 2017) i północnej Hiszpanii (Ni CaJazz! i EGA Jazz 2022) oraz grał w wielu prestiżowych klubach jazzowych, m.in. Ronnie Scott’s i Pizza Express. 

Od czasu przeprowadzki do Londynu w 2012 roku współpracował z muzykami o międzynarodowej renomie, w tym z Terencem Blanchardem (2016), Martinem Speake i Byronem Wallenem, a jako sideman brał udział w wielu sesjach nagraniowych: Times Leap (Simon Read Octet), Reflector (Twospeak) , Beware of the Bear (Phil Meadows) i Music for Bosch People (Alex Paxton). 

W 2017 roku wydał album Pond Life w jako zespół Big Bad Wolf, który zajął 3 miejsce w 10 najlepszych albumach roku magazynu Jazzwise i otrzymał wiele pozytywnych recenzji. 

Jako lider Mike wydał do tej pory 2 płyty: EPkę zatytułowaną „Road Fork” (2018) oraz debiutancki album „Slow Burn” (2019). „Slow Burn to imponujący pokaz muzycznej innowacji, ukazujący talent gitarzysty do eksperymentowania, a także jego korzenie osadzone w tradycji jazzowej” – All About Jazz. 

Obecnie Mike prowadzi swój nowy projekt „Chrysalis”, wykonujący oryginalną muzykę skomponowaną podczas pandemii. Nazwa zespołu nawiązuje do wyjścia ze stanu izolacji, która to przekształciła się w pozytywny sposób, tak jak motyl wyłania się ze stanu poczwarki. W zespole występują jedni z najbardziej wyrazistych improwizatorów na londyńskiej scenie jazzowej, w tym Alec Harper (saksofon), Rupert Cox (klawisze), Huw V Williams (bas) i Jay Davis (perkusja). 

W Jazz Cafe POSK zespół Chrysalis wykona wybór oryginalnych kompozycji Mike’a, z których wiele można usłyszeć tylko na żywo, ponieważ nie zostały jeszcze wydane w formie nagrań. Wykonane zostaną jednak także niektóre popularne utwory z poprzednich wydawnictw Mike’a „Road Fork” i „Slow Burn”. 

Muzycy: 

Mike De Souza – gitara 

Alec Harper – saksofon 

Rupert Cox – instr. klawiszowe 

Huw V Williams – bas 

Jay Davis – perkusja 

Website – https://www.mikedesouza.co.uk 

Instagram – https://www.instagram.com/mikedesouzamusic/ 

Facebook – https://www.facebook.com/mikedesouzamusic 

Reklama


Udostępnij: