You are currently viewing Jazzowy weekend w Jazz Cafe POSK

Jazzowy weekend w Jazz Cafe POSK

  • Post author:
Udostępnij:

Świetny weekend zapowiada się w ramach Jazz Cafe POSK. Przeczytajcie, na co warto się wybrać.

Reklama

The XPQ

W piątek, 12 kwietnia czeka nas koncert The XPQ: Vasilis Xenopoulos/Nigel Price Quartet.

Przez ponad dekadę Nigel Price i Vasilis Xenopoulos grają razem, dzięki wspólnym powiązaniom stylistycznym i artystycznym. Ich nowy album “Sidekicks” to kompilacja standardów jazzowych, każdy z nich składa hołd legendarnym postaciom z historii jazzu, takim jak Jim Hall/Sony Rollins, Wes Montgomery/Johnny Griffin, Kenny Burrell/Stanley Turrentine, Stan Getz/Charlie Byrd oraz z brytyjskiej sceny jazzowej Dave Cliff/Geoff Simkins i legendarny Morrissey/Mullen.

Gianluca De Martini Quartet

Dzień później, 13 kwietnia, czeka nas koncert: Gianluca De Martini Quartet: “Love’s in Need of Love Today”.

“Love’s in Need of Love Today” to wieczór o miłości we wszystkich jej formach. Od romansu po przyjaźń, od rodziny po miłość do siebie nawzajem. Jak mówi Stevie Wonder w piosence, od której pochodzi tytuł koncertu: “nie zwlekaj i wyślij swoją miłość od razu”!

Gianluca De Martini to brytyjsko-włoski piosenkarz soulowy i autor tekstów, obdarzony mocnym i namiętnym głosem. Łączy w swoim śpiewie wpływy jazzu, soulu i gospel. W swojej długiej karierze wykonywał utwory wielu gatunków muzycznych, od jazzu po soul, blues, r’n’b, gospel, muzykę klasyczną. Na jego styl wokalny wpływ mieli tacy wokaliści jak Stevie Wonder, Ray Charles, Aretha Franklin, Curtis Mayfield czy Nat King Cole.

Reklama

Udostępnij: