Manchester City mistrzem! Emocje do ostatniej minuty!

• Post author:
Udostępnij:

Manchester City został mistrzem Anglii! Przed ostatnią kolejką Premier League miał jeden punkt przewagi na Liverpoolem. Wszystko miało się rozstrzygnąć w ostatnie 90 minut sezonu. W ostatnim kwadransie emocje sięgnęły zenitu.

Manchester City w ostatniej kolejce Premier League mierzył się z Aston Villą. Nikt nie spodziewał się, że Manchester City będzie miał takie problemy z drużyną Stevena Gerrarda, która jeszcze w 69. minucie prowadziła 2:0. W końcówce wystarczyło parę minut, by The Citizens ze stanu 0:2 wspięli się na 3:2.
Liverpool swoje spotkanie zaczął od straty bramki, ale jeszcze w pierwszej połowie się otrząsnął i wyrównał dzięki wspaniałemu podaniu piętą Thiago i celnym strzale Sadio Mane. Druga bramka dla The Reds pojawiła się dopiero w drugiej połowie spotkania wtedy, kiedy Manchester City prowadził już z Aston Villą 3:2. Autorem trafienia był Mohamed Salah, który i tak bardzo cieszył się ze swojej zdobyczy, bo to oznaczało, że dalej był na czele tabeli strzelców w Premier League. Podopieczni Juergena Kloppa przegrali ostatecznie mistrzostwo jednym punktem.

W Lidze Mistrzów oprócz Manchesteru City i Liverpoolu zagrają w przyszłym sezonie Chelsea i Tottenham. W Lidze Europy pojawią się Arsenal i Manchester City, a w Lidze Konferencji Europy zaprezentuje się West Ham United. Z ligi spadają Burnley, Watford i Norwich.