You are currently viewing Ministerstwo obrony o wojnie na Ukrainie

Ministerstwo obrony o wojnie na Ukrainie

  • Post author:
Udostępnij:

Brytyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że wojska ukraińskie i rosyjskie toczą zacięte walki o zakłady koksochemiczne Awdijiwce w obwodzie donieckim w Ukrainie, które są kluczowe dla kontroli nad miastem.
W codziennej aktualizacji wywiadowczej poinformowano, że w ciągu ostatniego tygodnia siły rosyjskie kontynuowały ataki w kierunku wiosek przylegających do Awdijiwki, a Rosja niemal na pewno podejmuje próbę okrążenia tego miasta. Przypomniano, że walki o Awdijiwkę toczą się od prawie dekady i ma ona dla Rosji znaczenie polityczne ze względu na bliskość Doniecka.

Reklama

Według brytyjskiego ministerstwa obrony, ostatnie postępy prawdopodobnie zbliżyły siły rosyjskie do ukraińskich Zakładów Koksochemicznych Awdijiwka. — Zakład dominuje nad główną drogą do Awdijiwki i gdyby siły rosyjskie zdobyły nad nim kontrolę, zaopatrywanie miasta stałoby się trudniejsze dla Ukrainy. Jednak obiekt przemysłowy zapewnia Ukrainie lokalną przewagę obronną, a siły rosyjskie prawdopodobnie poniosą znaczne straty osobowe, jeśli spróbują zaatakować obiekt — ocenił brytyjski resort obrony.

Reklama

Udostępnij: