You are currently viewing Muzyczny weekend w Jazz Cafe POSK

Muzyczny weekend w Jazz Cafe POSK

  • Post author:
Udostępnij:

Kolejne koncerty w Jazz Cafe POSK. Na co warto wybrać się w weekend? Przeczytajcie.

Reklama

9 lutego, Agata Kubiak i jej muzycy zaprezentują standardy jazzowe rozsławione przez wspaniałego trębacza i wokalistę Cheta Bakera!

Kwintet Agaty miał przyjemność wielokrotnie występować na scenie Polish Jazz Cafe POSK. Tym razem muzycy zaprezentują standardy jazzowe rozsławione przez wspaniałego trębacza i wokalistę Cheta Bakera.

Agata Kubiak to mieszkająca w Londynie skrzypaczka i wokalistka jazzowa. Pochodzi z Polski i jej muzyka jest mocno zakorzeniona w polskiej tradycji jazzowej. Jej gra na skrzypcach inspirowana jest różnymi stylami, od post-bopu, późnego Coltrane’a i Seiferta, przez polski folk, po metal i współczesną klasykę. Agata studiowała śpiew jazzowy u Anity Wardell i Iaina McKenziego. Była finalistką międzynarodowego konkursu jazzowego Riga Jazz Stage 2014, a w 2015 roku znalazła się na liście 20 najlepszych wokalistek jazzowych magazynu European Jazz Magazine “Jazz Forum”. Od czasu wydania debiutanckiego albumu “Polarity” w 2014 roku ukończyła studia doktoranckie poświęcone kreatywności w współpracy wykonawców z kompozytorami. Poza intensywną karierą koncertową i nagraniową, Agata jest autorką publikacji, a obecnie wykłada w London College of Music.

Ralph Brown jest pianistą jazzowym i kompozytorem z Doncaster. Jest bardzo szczęśliwy, że może ponownie spotkać się z Agatą Kubiak 8 lat po wydaniu jej debiutanckiej płyty. Ralph grał w kraju i za granicą od czasu ukończenia Royal Birmingham Conservatoire w 2012 roku. Jest wdzięczny za to, że jest uczniem nieżyjącego już Johna Taylora, jednego z jego głównych wpływów na fortepian jazzowy. Ralph spędził wiele lat na karierze dyrektora muzycznego na całym świecie. Obecnie wrócił do Wielkiej Brytanii, mieszka w Yorkshire, gdzie ma napięty harmonogram występów i nauczania. Ralph jest również liderem i autorem tekstów dla własnej grupy Ralph Brown Quartet.

Tom Kenworthy to gitarzysta jazzowy mieszkający w Londynie. Inspiruje się zarówno tradycją bebopu, jak i swobodnej improwizacji, a także elementami muzyki ludowej, muzyki klasycznej XX wieku, bluesa i metalu. Duży wpływ wywarł na niego krótki okres nauki u Stuarta Halla. Oprócz Agata Kubiak Quintet współpracował m.in. ze Selectricem i Charlie Pyne Quartet.

Aram Bahmaie jest basistą pochodzącym z Guildford. Od czasu ukończenia Royal Birmingham Conservatoire w 2018 roku występował w różnych miejscach w Wielkiej Brytanii. Pod wpływem rytmów jazzu i tekstur występujących w muzyce elektronicznej, gra zarówno na kontrabasie, jak i na basie elektrycznym, ciesząc się zarówno tradycyjnym, jak i bardziej odkrywczym podejściem i dźwiękami instrumentów.

Megan Visagie to urodzona w Wielkiej Brytanii 17-letnia perkusistka, obecnie studiująca w Purcell School of Music, gdzie studiuje pod kierunkiem Sebastiaaana De Kroma i Simona Allena. Megan jest aktywnym członkiem Junior Royal Academy, Tomorrow’s Warriors oraz National Youth Jazz Orchestra. Była zaangażowana w niezliczone projekty, takie jak nagranie albumu “Proof of life” z Disreali w wieku 15 lat, a także występowała z wieloma znanymi brytyjskimi muzykami, takimi jak: Martin Shaw, Mark Armstrong, Stephen Redtenbracher, Geoff Gascoyne, Steve Watts, Wayne Escoffery, Dave O’Higgins, Mornington Lockett w trubadurze, z łaski swojego nauczyciela Sebastiaaana de Krom. Megan jest również członkinią house’owego zespołu Harrow Jazz Night and Jam prowadzonego przez Agatę Kubiak.

Skład:

Agata Kubiak – skrzypce, śpiew

Ralph Brown – fortepian

Tom Kenworthy – gitara

Aram Bahmaie – gitara basowa

Megan Visagie – perkusja

www.agatakubiak.com

 

W sobotę, 10 lutego, w POSK wystąpi brytyjski wokalista jazzowy Sam Merrick wraz z trio znakomitych muzyków jazzowych. Zaprezentuje standardy z Great American Songbook & Beyond!

Brytyjski wokalista jazzowy, Sam Merrick wraz z trio znakomitych muzyków jazzowych: John Crawford na fortepianie, Jakub Cywiński na basie i Eric Ford na perkusji, prezentują standardy z Great American Songbook i nie tylko, oddając hołd autorom tej ponadczasowej muzyki, w tym Hoagy Carmichael, Cole Porter, Ellington, Mercer, Bricusse i nie tylko!

Sam Merrick to piosenkarz o stale rosnącej renomie. Występuje na całym świecie z takimi zespołami jak The Nick Ross Orchestra, Ronnie Scott’s Jazz Orchestra, wielokrotnie nagradzanym pianistą Jef Neve i innymi projektami w Londynie, Wielkiej Brytanii i Europie.

“Cudownie uwodzicielski śpiew” – Daily Echo

“Brytyjski piosenkarz, Sam Merrick jest kompletny i bardzo nowoczesny” – Stephen Graham (założyciel i redaktor naczelny Jazzwise) Marlbank.net

“… aby dopełnić szyk wokalny, pojawiła się drobna postać Sama Merricka… (i) znowu, celował, biorąc swoich fanów na całkowicie przyjemną jazdę” – Jazzwise Magazine

John Crawford jest jednym z najlepszych pianistów latynosko-jazzowych na scenie, którego nieomylna muzykalność i imponująca technika zaprowadziły go na cały świat. Współpracował z latynoskimi legendami, takimi jak Airto Moreira, Giovanni Hidalgo i Eumir Deodato, a także z brytyjskimi artystami, takimi jak Snowboy, Roberto Pla i Viramundo.

Urodzony w Polsce, mieszkający w Londynie Jakub Cywiński jest kontrabasistą i kompozytorem, który obecnie rozwija swoje zainteresowania współpracą z różnymi współczesnymi kompozytorami i muzykami jazzowymi, takimi jak m.in. Ola Onabule, Marco Marconi, Partikel, Power of the Horns i Nicolas Meyer… Studiował grę na kontrabasie w Royal College of Music. Jego różnorodna kariera freelancera zaprowadziła go do Indii, Rosji, Libanu i innych miejsc na całym świecie…

Eric Ford “doskonale gra na perkusji – odważnie, wyraźnie, kreatywnie, w całkowitym opanowaniu pozornie nieskończonego zakresu technik” (Eddie Myer)

 

Skład:

Sam Merrick – wokal

John Crawford – fortepian

Jakub Cywiński – kontrabas

Eric Ford – perkusja

www.sammerrick.com

www.johncrawfordpiano.com

Reklama

Udostępnij: