Na naukę nigdy nie jest za późno

  • Post author:
Udostępnij:

Jak poprawić warunki swojego życia przez podniesienie kwalifikacji zawodowych? W jakim wieku warto podjąć naukę? Jaki to koszt? Odpowiada Katarzyna Matyjaszewska z działu rekrutacji Global Banking School.

Reklama

* Na początek prosimy o kilka zdań o szkole.

Global Banking School, GBS, jest instytucją, która oferuje edukację na najwyższym poziomie praktycznie dla każdego. Jako szkoła wyższa oferujemy studia we współpracy z najlepszymi uniwersytetami brytyjskimi. Naszym mottem jest: Zmieniamy życie poprzez edukację i przez 12 lat istnienia GBS zmieniliśmy życie tysięcy studentów. Doskonała oferta i doświadczeni wykładowcy wspólnie z kadrą uczelni sprawiają, że GBS rozwija się dynamicznie z roku na rok. Obecnie GBS zatrudnia pracowników, którzy pomagają studiować ponad 20 tysiącom studentów. Nasi studenci pochodzą z 87 krajów, a średnia wieku wynosi ponad 30 lat. Najmłodsi studenci mają 18 lat a najstarsi powyżej 60. Jest spora grupa Polaków. W ostatnim rankingu zadowolenia studentów, National Student Survey (NSS), uzyskaliśmy bardzo wysoki wynik: 91% naszych studentów jest zadowolonych z poziomu edukacji, podczas gdy średnia dla Wielkiej Brytanii wynosi 77%.

 

* To rzeczywiście bardzo dobre wyniki. Gdzie odbywają się zajęcia?

 

Wykłady odbywają się w naszych 8 kampusach: mamy 4 kampusy we wschodnim Londynie, w Stratford, Canary Warf, Cam Road i Bow Road oraz jeden w zachodniej części miasta – w Greenfordzie. Poza tym prowadzimy zajęcia w Leeds, Birmingham i Manchesterze.

Nasza oferta skierowana jest do każdego. Naszymi studentami są przedstawiciele wielu zawodów, takich jak księgowi, biznesmeni, ale również budowlańcy, czy młode mamy. Jest to możliwe dzięki zróżnicowanemu rozkładowi zajęć – studia w pełnym wymiarze godzin, to dwa dni w tygodniu lub trzy wieczory. Zajęcia dzienne rozpoczynają się o 9:45 i kończą o 14:15, wieczorowe zaczynają się o 18:00 i trwają dwie i pół godziny. Mamy również grupy weekendowe, tak więc każdy może dostosować plan zajęć do swojego rozkładu tygodnia.

 

* Jakie kierunki studiów prowadzi uczelnia?

 

Obecnie oferujemy kierunki zawodowe i biznesowe, doskonałe dla każdego, kto chce otworzyć własną firmę lub awansować w obecnej pracy; jest księgowość, zarządzanie w służbie zdrowia czy technologie informacyjne. Co ważne nie ma ograniczeń wiekowych  – naszymi studentami mogą być wszyscy, którzy mieszkają już na Wyspach i mają na przykład 40 lat.

 

Kiedy można się zapisać i czy jest wymagana matura?

 

Rekrutacja odbywa się praktycznie przez cały rok, a zajęcia rozpoczynają się w trzech naborach: w styczniu, czerwcu i wrześniu. Każdy, kto ma powyżej 21 lat, może podjąć naukę bez względu na to, jaką szkołę skończył. Nie wymagamy żadnych kwalifikacji, oprócz wysokiej motywacji i średniozaawansowej znajomości języka angielskiego, na poziomie B1, czyli mówiąc potocznie takim, ‘żeby się dogadać’. Jest to możliwe dzięki temu, że każdy kierunek, po którym uzyskuje się dyplom Bachelor’s, czyli odpowiednik naszego licencjatu lub inżyniera, rozpoczyna się rokiem zerowym. Przez cały rok studenci poprawiają swój poziom języka, uczą się pisania tekstów akademickich, a także wdrażają się w tematykę danego kierunku. Każdy student, od momentu, kiedy aplikuje na studia do ich ukończenia, uzyskuje pomoc od wykwalifikowanych pracowników uczelni praktycznie w każdej kwestii: wypełnienia dokumentów czy aplikacji o pożyczkę studencką. Każdy, kto mieszka w Wielkiej Brytanii co najmniej 3 lata, kwalifikuje się do pożyczki studenckiej, która w pełni pokrywa czesne, można również uzyskać dodatkowe fundusze na pokrycie kosztów studiowania, jak dojazdy czy kupno materiałów.

 

Jak dokonać tego pierwszego kroku w rozwoju kariery i zapisać się na Wasze studia?

Na studia można zapisywać się bezpośrednio, zgłaszając się do kampusu, mamy również system poleceń, gdzie student, która poleci znajomych czy krewnych, otrzymuje 500 funtów za każdą poleconą osobę, która rozpoczęła studia. Nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o liczbę poleconych osób, dzięki temu studiują u nas grupy przyjaciół lub całe rodziny.

 

 

Link do wywiadu z Katarzyną Matyjaszewską z działu rekrutacji Global Banking School w Sami Swoi Radio:

https://www.youtube.com/watch?v=0nVlB8glnf0

Reklama

 

 

 

 

 

 

 


Udostępnij: