You are currently viewing Nie będzie zakazu importu polskiej żywności

Nie będzie zakazu importu polskiej żywności

  • Post author:
Udostępnij:

Nie rozważamy teraz zakazu importu na polskie produkty – informują Brytyjczycy. Przedstawiciele Agencji ds. Standardów Żywności dementują doniesienia  mediów, jakoby obawy związane z salmonellą miały zamknąć drogę do Królestwa dla polskich jajek i drobiu.
Dziś nie ma mowy o zakazie. FSA przekazała, że liczba przypadków spadła, a sytuacja się poprawia. Służby będą po prostu “monitorować sytuację”. – Podjęto działania, by poprawić bezpieczeństwo i zgodność z zasadami dotyczącymi drobiu i jajek importowanych z Polski. Zarejestrowaliśmy spadek liczby zgłoszeń związanych z tym incydentem – czytamy w oficjalnym komunikacie. FSA dodaje, że gdyby sytuacja miała się kiedyś zmienić, może podjąć działania. Wśród ewentualnych interwencji nie wymienia jednak zakazu, a dodatkowe badania i kontrole.

Reklama

Podstawą wcześniejszych doniesień był e-mail wysłany w grudniu zeszłego roku przez agencję do Komisji Europejskiej i Głównego Inspektoratu Weterynarii w Polsce. Szefowa FSA napisała w nim, że rozważa wiele opcji, w tym “wprowadzenie środków ochronnych w sprawie dotkniętych problemem produktów”. FSA podkreśla też, że ryzyko zarażenia salmonellą jest niskie, jeśli tylko jedzenie podda się odpowiedniej obróbce.

Reklama

Udostępnij: