Nowy premier na koniec wakacji

  • Post author:
Udostępnij:

Do końca sierpnia brytyjska Partia Konserwatywna planuje wybrać swojego nowego lidera – podaje dziennik “Financial Times”, powołując się na informacje od posłów. Ta sama osoba zostanie jednocześnie nowym premierem Wielkiej Brytanii.

Reklama

Andrew Bridgen, poseł Partii Konserwatywnej cytowany przez agencję prasową PA ocenił, że pula kandydatów powinna być ograniczona do dwóch, zanim za dwa tygodnie Izba Gmin uda się na letnią przerwę, a następnie potrzeba będzie trzech-czterech tygodni na głosowanie z udziałem wszystkich członków partii.

Zgodnie z partyjnym regulaminem posłowie w kolejnych turach głosowań ograniczają listę kandydatów do dwóch, a spośród nich wybierają zwycięzcę wszyscy członkowie partii. Bridgen ocenił, że do końca sierpnia Partia Konserwatywna będzie miała nowego lidera.

W przyszłym tygodniu kierownictwo Partii Konserwatywnej ma ogłosić harmonogram wyborów nowego lidera. Na początek października zaplanowana jest doroczna konferencja Partii Konserwatywnej, stąd ten termin wskazywany był jako najpóźniejszy, w jakim należy wygrać nowego przywódcę.

Reklama

 


Udostępnij: