You are currently viewing  Polscy studenci w Oxfordzie o medycynie i energetyce

 Polscy studenci w Oxfordzie o medycynie i energetyce

  • Post author:
Udostępnij:

XV Kongres Polskich Stowarzyszeń Studenckich organizowany w tym roku w dniach 04.02 – 05.02.2022 na Uniwersytecie Oksfordzkim, jest największym w swoim rodzaju wydarzeniem skupiającym polskich studentów na Wyspach. Jak zmieni się sektor medyczny w świetle pandemii COVID-19? Jak powinna wyglądać zielona transformacja energetyczna Polski? Czy potrafimy stanąć ponad podziałami i zbudować silne społeczeństwo obywatelskie? Między innymi z tymi pytaniami zmagać się będą ambitni polscy studenci z najlepszych brytyjskich uczelni.

Reklama

Kongres Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii jest najstarszą i największą tego typu konferencją studencką na Wyspach. Aby uczcić nadchodzącą piętnastą jubileuszową edycję wydarzenia, Kongres wraca do swoich korzeni i po raz kolejny zostanie zorganizowany w jednej z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie – Uniwersytecie Oksfordzkim. W dniach 04.02 – 05.02.2022 Kongres odwiedzi ponad 400 uczestników, aby wspólnie rozmawiać o tematach istotnych dla młodego pokolenia i – konsekwentnie – dla Polski.

Wspomniane wydarzenie nie tylko daje możliwość poszerzenia horyzontów i zdobywania wiedzy oraz doświadczenia przydatnego w kontekście przyszłej kariery zawodowej, ale przede wszystkim stanowi wyjątkową okazję do poznawania nowych osób, instytucji jak i idei. Kongres, jak co roku, będzie łączył ambitnych studentów z wybitnymi, polskimi i zagranicznymi gośćmi ze świata polityki, biznesu, nauki czy kultury. Wśród poprzednich gości Kongresu znajdują się m.in. Mateuszu Morawiecki, Aleksander Kwaśniewski czy Tadeusz Różewicz.

Podczas dwóch dni konferencji studenci będą mieli okazję uczestniczyć w panelach dyskusyjnych prowadzonych przez czołowe postaci polskiej polityki, nauki, biznesu oraz kultury – w tym roku Kongres będzie miał zaszczyt gościć m.in. Elżbietę Bieńkowską, Radosława Sikorskiego, Agnieszkę Holland czy Adama Bodnara. Wśród poruszanych tematów znajdą się m.in. przyszłość polskiego sektora medycznego, transformacja polskiego systemu energetycznego oraz budowa silnego społeczeństwa obywatelskiego. Uczestnicy będą również mogli brać udział w wyjątkowych warsztatach prowadzonych przez czołowe polskie i zagraniczne firmy, takie jak Goldman Sachs czy CEC Group, a całość wzbogacą wydarzenia towarzyskie, gdzie w bardziej kameralnych okolicznościach uczestnicy będą mogli na żywo porozmawiać i poznać topowe postaci polskiej sceny biznesu, nauki, polityki jak i kultury.

Zważając na jubileuszowy charakter nadchodzącej edycji Kongresu, organizatorzy zadbali aby imponowała ona nie tylko aspektem merytorycznym. Oficjalne otwarcie wydarzenia odbędzie się w Sheldonian Theatre, najbardziej prestiżowym budynku Uniwersytetu Oksfordzkiego, gdzie szanse przemawiać mieli między innymi Królowa Elżbieta II, Barack Obama, czy J.R.R. Tolkien. Piątkowa część zakończy się wydarzeniem towarzyskim w zabytkowym Muzeum Historii Naturalnej, a oczekiwany przez wszystkich sobotni bal odbędzie się w prestiżowym Ratuszu Miejskim.

Reklama

Udostępnij: