You are currently viewing Rekordowy rok dla luksusowych aut

Rekordowy rok dla luksusowych aut

  • Post author:
Udostępnij:

2021 rok był bardzo dobry dla producentów luksusowych samochodów. Rolls-Royce Bentley odnotowały rekordową sprzedaż – informuje CNN.

Reklama

W ubiegłym roku Rolls-Royce dostarczył 5586 samochodów na całym świecie, najwięcej w ciągu jednego roku w swojej 117-letniej historii. Bentley również ustanowił rekord – sprzedał w zeszłym roku 14 659 aut. Był to wzrost o 31 proc. w stosunku do 2020 roku. To historyczny sukces. Lamborghini będzie  miało również rekordowy wynik, ale firma jeszcze go nie podała. W Stanach Zjednoczonych, największym rynku marki, Lamborghini dostarczyło w zeszłym roku 2472 pojazdy, co stanowi 11-proc. wzrost w porównaniu z 2020 r. Zarówno Bentley, jak i Lamborghini są częścią Grupy Volkswagen.

Dla Lamborghini i Rolls-Royce’a rekordowy był również rok 2019. Co prawda pandemia na jakiś czas zakłóciła produkcję w 2020 roku, ale gdy fabryki zaczęły działać, producenci luksusowych samochodów zamknęli rok 2020 z wysoką sprzedażą w czwartym kwartale. Bentley ustanowił nawet roczny rekord w 2020 r., pomimo siedmiotygodniowego przestoju fabryki. 2021 rok okazał się jednak jeszcze lepszy.

Firmy przypisują rekordowy rok 2021 po części silnemu ożywieniu gospodarczemu i niskim stopom procentowym, które zwiększyły popyt na samochody. Firma Bentley przypisała znaczną część swojego sukcesu też nowemu modelowi hybrydowemu. Dwadzieścia procent wszystkich sprzedanych SUV-ów Bentley Bentayga, najpopularniejszego modelu marki, to hybrydy wprowadzone do sprzedaży w zeszłym roku. Popularność Bentaygi wzrosła o 48 proc. w porównaniu do roku 2020.

Rolls-Royce odnotował również rekordowy rok pod względem średniej ceny. Dla przykładu Rolls-Royce Boat Tail, z których powstają tylko trzy rocznie, podobno kosztował około 25 milionów dolarów każdy – podaje CNN.

Reklama

Udostępnij: