Rośnie liczba porzucanych zwierząt

  • Post author:
Udostępnij:

Organizacje charytatywne alarmują o wzrastającej liczbie zwierząt porzucanych i oddawanych do schronisk w Wielkiej Brytanii ze względu na wzrastające koszty życia.

Reklama

Jak podaje Agencja Reutera, niektóre z brytyjskich schronisk otrzymują rekordową liczbę próśb o możliwość oddania psów i kotów. Na decyzję o zwrocie pupili ma wpływać kryzys gospodarczy, który znacząco uszczuplił budżety domowe Brytyjczyków. “Obawiamy się, że kryzys coraz częściej będzie powodem, dla którego ludzie będą przynosić swoje psy do Battersea” – powiedział Reutersowi Steve Craddock, który zarządza schroniskiem w południowo-zachodnim Londynie. Według organizacji charytatywnej Woodgreen, liczba wniosków o adopcję zwierząt spadła z 10 tys. w czasie lockdownu do kilkuset miesięcznie obecnie.
Porzucane są nie tylko psy i koty, ale również egzotyczne zwierzęta, takie jak węże czy jaszczurki. Okazują się one za drogie w utrzymaniu, ze względu na specjalne ogrzewanie i oświetlenie, jakiego wymagają. Królewskie Towarzystwo Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt (RSPCA) poinformowało niedawno o trzech wężach, w tym 2-metrowym boa dusicielu, porzuconych w poszewkach na poduszki przed sklepem z gadami.

Organizacja  próbuje zmienić trend, m.in. poprzez kampanię informacyjną, opartą na wynikach raportu przeprowadzonego przez organizację: “75 proc. osób w Wielkiej Brytanii twierdzi, że adoptowany przez nich zwierzak pomógł im poradzić sobie w czasie narodowej kwarantanny” – informuje jedna z infografik rozpowszechnianych przez organizację. “Właściciele zwierząt są o 60 proc. bardziej skłonni do poznawania ludzi z sąsiedztwa niż ci, którzy ich nie posiadają” –

Reklama

Udostępnij: