You are currently viewing Sami Swoi Magazyn kwiecień 2022

Sami Swoi Magazyn kwiecień 2022

  • Post author:
Udostępnij:

Trudne czasy, gdy tuż za polską granicą trwa wojna, a pociski wybuchają na tyle blisko, że słychać je w wielu polskich przygranicznych miejscowościach. Do tego w Polsce jest już prawie trzy miliony ukraińskich uchodźców, którym staramy się stworzyć namiastkę normalnego życia.

Reklama

Poruszająco piszą o wojnie nasi felietoniści – Jacek Żakowski, ksiądz Bartosz Rajewski, Małgorzata Mroczkowska i Krystyna Kotlińska. Małgorzata Skibińska relacjonuje zaangażowanie Polaków w Wielkiej Brytanii w akcje pomocy dla uchodźców. To zbiórki darów, pieniędzy, ale i pomoc bezpośrednia.

Piszemy też o Wielkanocy – świętach, które dają nadzieję. Wspominamy zarówno zapomniane już świąteczne obrzędy, jak i radzimy, co smacznego można na tę uroczystą okazje przyrządzić.

Co jeszcze znajdziecie w Sami Swoi Magazyn? Radzimy, jak upomnieć się o podwyżkę. Polecamy też nieoczywiste podróże – do Egiptu, ale poza utartymi szlakami, a także do nieodkrytej jeszcze Albanii.

Mamy też, jak w każdym numerze, najważniejsze informacje, przydatne Polakom w Wielkiej Brytanii – dane i telefony najważniejszych instytucji, szkół, parafii itp. I oczywiście wielki imprezownik – czyli przydatne informacje o tym, jak można ciekawie spędzić czas w Londynie.

Zapraszamy do lektury

Reklama

Udostępnij: