You are currently viewing Śmierć 19-letniej Polki Londynie

Śmierć 19-letniej Polki Londynie

  • Post author:
Udostępnij:

19-letnia Sandra została znaleziona w mieszkaniu, które wynajmowała z dwoma kolegami w Londynie. Brytyjscy śledczy stwierdzili, że Polka zmarła nagle z przyczyn naturalnych. Według jej matki dowody sugerują udział osób trzecich. Polska prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie. Tematem zajęła się “Interwencja” Polsatu.

Reklama

Sandra miała 19 lat. Pochodziła z Warszawy, ale od kilku miesięcy mieszkała w Londynie. Studiowała architekturę na Uniwersytecie Kingston. Wynajmowała mieszkanie wspólnie z dwoma kolegami.  W grudniu rodzina straciła z nią kontakt. Dziewczyna miała wrócić do Polski i obchodzić z rodziną Boże Narodzenie. W końcu w londyńskim mieszkaniu znaleziono ciało Sandry.

– Londyńska policja od razu założyła, że do zgonu doszło bez udziału osób trzecich, w związku z czym tak naprawdę wszystkie działania były prowadzone tylko pozornie – uważa pełnomocnik rodziny nieżyjącej Sandry. Zaangażowany do sprawy detektyw  wskazuje, że śledczy m.in. “nie zabezpieczyli materiałów DNA, odzieży, śladów, które by wskazywały, że było tam jakieś spotkanie towarzyskie”. Potwierdził, że na ubraniu Sandry biegli odnaleźli męskie DNA, ślady nasienia.

Zwłoki Sandry nie zostały zbadane pod kątem ewentualnego gwałtu, choć jej matka wprost prosiła śledczych, by pobrano odpowiednie wymazy. Uznano, że śmierć była z powodów naturalnych i nie było takiej potrzeby. – Naturalna śmierć 19-latki, która była bardzo sprawna fizycznie, aktywna. Umiera leżąc na sofie… no, nie klei mi się to. Zdaniem śledczych, śmierć nastąpiła między 17 a 18 grudnia, natomiast z ekspertyzy wynika jednoznacznie, że laptop został podłączony do prądu jeszcze 22 grudnia. Teoretycznie, już po śmierci Sandry – komentuje Kamil Tosiek, detektyw i prawnik.

Przedstawiciele brytyjskiej policji nie zgodzili się porozmawiać z “Interwencją” przed kamerą. Ich zdaniem Sandra zmarła w sposób naturalny. Postępowanie w tej sprawie zostało więc umorzone. Na skutek starań matki dziewczyny swoje śledztwo wszczęła jednak prokuratura w Polsce.

Kard z programu “Interwencja”.

Reklama

Udostępnij: