You are currently viewing Solidarni z Ukrainą

Solidarni z Ukrainą

  • Post author:
Udostępnij:

W całej Wielkiej Brytanii odbywają się protesty solidarnościowe z Ukrainą. Organizują je głównie osoby z Europy Wschodniej, mieszkające w Wielkiej Brytanii. Chcą podjęcia natychmiastowych działań międzynarodowych przeciwko inwazji Putina na Ukrainę.

Reklama

 

Dziś byłą już demonstracja pod rosyjskim konsulatem w Glasgow. Jutro planowane są:

– RUSSIA HANDS OFF UKRAINE! Labour Movement Solidarity with Ukraine

12PM; Russian Federation Embassy, 6, 7 Kensington Palace Gardens, London W8 4QP

– STAND WITH UKRAINE! CRIMEA IS UKRAINE! – protest by London Euromaidan

17 – 19PM; Russian Federation Embassy, London

IN SOLIDARITY WITH UKRAINE

– 4pm, Around the fountain in Welwyn Garden City Town Centre

Niedziela, 27 lutego

SOLIDARITY WITH UKRAINE – People for People

17pm, Victoria Square, Birmingham

‘Solidaryzuję się z Ukrainą, ponieważ mój własny kraj padł ofiarą obcej agresji. Członkowie mojej rodziny wiedzą, co to znaczy ukrywać się przed wrogiem, bać się o swoje życie. Solidaryzuję się z Ukrainą, bo jestem wściekła na świat, w którym niewinne życie jest zagrożone przez chore ego jednego człowieka – powiedziała Weronika Krupa, aktywistka z Dziewuch Londyńskich.

‘Polska społeczność solidaryzuje się z Ukrainą. Atak Rosji na Ukrainę to atak na demokratyczną i pokojową Europę. Ten tragiczny czas pokazuje, jak ważna jest współpraca pomiędzy Polską, Unią Europejską i Wielką Brytanią, i że nasze kraje są od siebie zależne. Musimy teraz uważnie śledzić działania naszych władz, upewniając się, że odpowiadają na potrzeby rządu ukraińskiego, nawet jeżeli będzie to kosztem naszej chwilowej niewygody’ – powiedziały Magda Fabiańczyk i Marzena Zukowska, współdyrektorki Polish Migrants Organise for Change (POMOC).

Reklama

Udostępnij: