You are currently viewing Szatan zagrozi Wielkiej Brytanii?

Szatan zagrozi Wielkiej Brytanii?

  • Post author:
Udostępnij:

Rosyjska rakieta RS-28 Samrat, zwana „Szatanem II” może sprawić, że Wielką Brytanię zaleje radioaktywna woda – przestrzega „Daily Mirror”.
W Wielkiej Brytanii rośnie obawa przed eskalacją konfliktu na Ukrainie. W ten ton wpisuje się publikacja z „Daily Mirror”. – Jesteśmy w stanie zagrożenia nie tylko ze względu na strategiczne położenie pomiędzy Europą a Stanami Zjednoczonymi, ale także przez to, że otwarcie wspieramy Ukrainę – powiedział na łamach gazety emerytowany pułkownik Simon Diggins.

Reklama

Obawy brytyjskich wojskowych budzi rakieta RS-28 Samrat zwana „Szatanem II”. Może on przenosić 10 ciężkich lub 15 lekkich głowic jądrowych na dystans nawet 18 tysięcy kilometrów. Do tego jest w stanie pokonać niemal 7 kilometrów na sekundę, a po wystrzeleniu można nim manewrować, utrudniając przeciwnikowi zestrzelenie.

W Wielkiej Brytanii spekuluje się, że Rosjanie mogliby użyć „Szatana II”, ale ich celem nie było żadne miasto, gdzie pocisk mógłby zostać strącony, tylko… Morze Irlandzkie. Gdyby tam eksplodowała rakieta wypełnia ładunkiem jądrowym, fala uderzeniowa wywołałby tsunami o wysokości nawet 500 metrów. Spora część Wielkiej Brytanii zostałaby zalana przez radioaktywną wodę.

Reklama

Udostępnij: