You are currently viewing Szkoły bez komórek

Szkoły bez komórek

  • Post author:
Udostępnij:

Rząd rozpoczyna walkę z telefonami komórkowymi w szkołach. Placówki otrzymają nowe wskazówki, dotyczące zakazu korzystania z telefonów podczas zajęć i przerw – informuje  resort edukacji Wielkiej Brytanii.

Reklama

Nowe wytyczne wydano w poniedziałek. “Wiele szkół w całym kraju już zakazało korzystania z telefonów komórkowych, otrzymując świetne rezultaty. Nowe wytyczne te zapewnią spójne podejście we wszystkich szkołach” – podało ministerstwo.

Zgodnie z wytycznymi, uczniowie łamiący zakaz mogą mieć konfiskowane telefony. Co więcej, nauczyciele będą mogli przeszukiwać plecaki podopiecznych. Resort powołując się na agencję rządową Ofcom podaje, że 97 proc. najmłodszych do lat 12 ma smartfon. “Korzystanie z telefonów w szkołach może prowadzić do zastraszania w internecie, rozproszenia uwagi i zamieszań w klasie, co z kolei może prowadzić do utraty czasu przeznaczonego na naukę” – wskazano. Podkreślono, że wprowadzane zmiany mają doprowadzić do zapewnienia wszystkim uczniom wykształcenia na lepszym poziomie. Ministerstwo Edukacji wskazało również, że podobne ograniczenia wprowadziły Francja, Włochy i Portugalia.

Reklama

Udostępnij: