You are currently viewing Unijni przewoźnicy w UK muszą mieć certyfikaty

Unijni przewoźnicy w UK muszą mieć certyfikaty

  • Post author:
Udostępnij:

Od 31 stycznia przewoźnicy z UE będą musieli mieć odpowiedni certyfikat, żeby wwieźć do Wielkiej Brytanii mięso i inne produkty pochodzenia zwierzęcego.

Reklama

Ostatniego dnia stycznia w Wielkiej Brytanii zaczną obowiązywać przepisy dotyczące certyfikatów Export Health Certificate – podaje Portal Spożywczy. Nakładają one nowy obowiązek na przewoźników z Unii Europejskiej, a także Norwegii, Islandii, Liechtensteinu i Wysp Owczych, Grenlandii i Szwajcarii. Przewoźnicy ci będą musieli mieć certyfikaty EHC, by wwieźć na teren Wielkiej Brytanii mięso i produkty na bazie surowego mleka.

Wielka Brytania wyszła z Unii Europejskiej 31 stycznia 2020 roku. To skutek referendum z 2016 roku, w którym większość głosujących opowiedziała się za takim ruchem. Od tego czasu wiele się jednak zmieniło. Wśród Brytyjczyków rośnie przekonanie, że “rozwód” Wielkiej Brytanii z Unią Europejską (UE) był błędem. W maju 2023 roku “The Guardian” pisał, powołując się na wyniki sondażu przeprowadzonego przez Focaldata na grupie ponad 10 tys. osób z całego kraju, że większość brytyjskich wyborców opowiada się za budowaniem bliższych stosunków z UE.

Ankieta przeprowadzona przez Focaldata wykazała, że 63 proc. badanych uznało, że brexit stworzył więcej problemów, niż rozwiązał. Przeciwnego zadnia było 21 proc. respondentów.

Reklama

Udostępnij: