You are currently viewing W Wielkiej Brytanii paliwo najdroższe w historii

W Wielkiej Brytanii paliwo najdroższe w historii

  • Post author:
Udostępnij:

Średnia ceny benzyny bezołowiowej w Wielkiej Brytanii przekroczyła barierę 148 pensów za litr, a za olej napędowy trzeba było płacić średnio ponad 151 pensów za litr. Ceny paliw w kraju są obecnie najwyższe w historii!

Reklama

Dotychczasowy rekord ceny benzyny bezołowiowej wynosił 147,72 pensa za litr i został ustanowiony 21 listopada 2021 r. W niedzielę średnia cena bezołowiowej wyniosła dokładnie 148,02 pensa za litr. Natomiast w przypadku oleju napędowego, średnia cena za litr osiągnęła w czwartek 151,57 pensa – to o 0,47 pensa więcej niż poprzedni rekord, również z listopada.
Według ekspertów z Road Assistance Company (RAC), kierowcy powinni przygotować się na jeszcze wyższe ceny, a nowe rekordy mogą padać nawet codziennie. “Przy cenie ropy naftowej balansującej na krawędzi 100 dolarów za baryłkę i detalistach chcących szybko przenieść wzrost cen hurtowych na koszty paliwa, w najbliższych tygodniach nowe rekordy mogą padać codziennie” – ostrzegł w komunikacie Simon Williams, rzecznik RAC.
Wielka Brytania zmaga się też z najwyższą od 30 lat inflacją. W grudniu 2021 r. roczna stopa wzrostu cen poszła w górę do 5,4 proc. Może być jeszcze więcej.

Reklama

Udostępnij: