You are currently viewing Weekend w Jazz Cafe POSK

Weekend w Jazz Cafe POSK

  • Post author:
Udostępnij:

Luty to miesiąc wielu znakomitych koncertów w ramach Jazz Cafe POSK. Już teraz warto zaplanować udział w tych wydarzeniach. Przeczytajcie, na co warto się wybrać.

Reklama

Już w piątek, 2 lutego, Esther Bennett zaprezentuje program “Words for Wayne Shorter”.  Esther Bennett to jedna z najbardziej szanowanych i lubianych wokalistek sceny jazzowej. Łączy wrażliwość z błyskotliwym poczuciem humoru, a jej piosenki całkowicie zniewalają publiczność. Jej wrodzona muzykalność, wyniesiona z wcześniejszych lat gry na saksofonie i studiowania idiomu jazzowego, ukształtowała głos wyróżniający się indywidualnością, oryginalnością i talentem.

„Esther to unikalna artystka, która naprawdę angażuje się w wyrażanie tekstów piosenek i ożywianie ich w nowy i innowacyjny sposób” – Sound Generation

Do tego projektu, który będzie debiutował i który opracowała specjalnie dla Jazz Café POSK, Esther wykorzystała swoje teksty, głos i poezję w wybranych, ulubionych kompozycjach wielkiego Wayne’a Shortera, podczas koncertu będzie wspierana przez niektórych z najlepszych współczesnych muzyków jazzowych w Wielkiej Brytanii!

 

Muzycy:

Esther Bennett – wokal

Brandon Allen – saksofony

Tim Lapthorn – fortepian

Oli Hayhurst – kontrabas

Flavio Li Vigni – perkusja

www.estherbennettmusic.com

 

Dzień później, 3 lutego, odbędzie się występ Gisela Horat Trio.

Gisela Horath Trio jest obecnie w europejskiej trasie koncertowej prezentując muzykę z nowego, piątego albumu, zatytułowanego „Erzählen”, który został nagrany przez Gisela Horat Trio i Christine Stöckli w listopadzie 2022 r., a wydany we wrześniu 2023 r.

Gisela Horat założyła swoje trio w 2009 roku. Po kilku zmianach w składzie z Giselą grają obecnie perkusista Samuel Büttiker i basista Simon Iten. Grane przez trio utwory zostały skomponowane i opracowane przez Giselę i eksplorują nieznaną przestrzeń pomiędzy muzyką komponowaną a improwizacją. Niemniej jednak to, co słyszysz, obejmuje również doświadczenia Samuela i Simona.

Trio opowiada historie jakie napisało samo życie w różnych jego przejawach i formach, tworzy nastroje i napięcie oraz pozostawia sluchaczom miejsce na własną wyobraznie. Wpływy Erica Satie, Billa Evansa, Enrico Pieranunziego, Esbjörna Svenssona, The Necks i Sylvie Courvoisier, oraz klasyczne przygotowanie pianistki stanowią harmonijną oprawę dla lirycznego i malowniczego brzmienia, przemawiającego  również do publiczności, która zwykle nie ma dostępu do jazzu. Mamy tu wspaniałe, dźwiękowe opisy barwnych historii, chwil z życia, marzeń i uczuć…

„Dzięki swojemu bardzo indywidualnemu podejściu, dając nawet najdelikatniejszym tonom w spektrum fortepianu wystarczająco dużo miejsca, aby się rozwinęły, Gisela Horat musi być uważana za jedną z najciekawszych pianistek współczesnego jazzu” – Jazz-Portrait autorstwa Toma Fuchsa, Piano News 5/2020

www.gisela-horat.ch/index.php/en/

Reklama

Udostępnij: