Wraca upał!

  • Post author:
Udostępnij:

Upały znów dadzą się we znaki Brytyjczykom. Krajowe służby meteorologiczne ogłosiły we wtorek pomarańczowy alert przed “ekstremalnym upałem” dla części Anglii i Walii. Temperatury będą niższe niż podczas historycznej lipcowej fali upałów, ale i tak termometry pokażą wartości rzadko widywane na Wyspach.

Reklama

Temperatura maksymalna w Wielkiej Brytanii ma rosnąć przez kolejne dni. Zgodnie z przewidywaniami meteorologów najbliższa fala upałów nie będzie tak intensywna, jak ta sprzed kilku tygodni,  ale za to dłuższa.

Najwyższe wartości na termometrach spodziewane są w piątek i sobotę. Na te dni synoptycy zapowiadają nawet 35 i 36 st. C w cieniu. W związku z tym we wtorek Met Office wydało miejscami pomarańczowe ostrzeżenie, drugiego stopnia, przed “ekstremalnym upałem”. Alert będzie obowiązywać od czwartku do niedzieli.

W ciągu najbliższych dni upałom będzie towarzyszyć sucha pogoda. Przelotne opady deszczu prognozowane są jedynie dla północno-zachodniej części Wielkiej Brytanii. Na początku tego miesiąca Met Office poinformowało, że tegoroczny lipiec był w Anglii najsuchszym lipcem od 1935 roku.

Reklama

Udostępnij: