Wystartował festiwal Glastonbury!

  • Post author:
Udostępnij:

Rozpoczyna się najważniejszy festiwal muzyczny w Wielkiej Brytanii – Glastonbury. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19  dziś problemem dla części z 210 tys. fanów może być dotarcie na imprezę, z powodu strajku na kolei.

Reklama

Teren festiwalu otwarty został w środę rano, ale najważniejsze koncerty odbędą się w piątek, sobotę i niedzielę. Głównymi gwiazdami poszczególnych dni będą odpowiednio Billie Eilish, Paul McCartney i Kendrick Lamar. To oznacza, że w tej roli wystąpią w tym roku zarazem najmłodszy, jaki i najstarszy wykonawca w historii tej imprezy muzycznej – czyli 20-letnia Eilish oraz McCartney, który kilka dni temu skończył 80 lat.

Oprócz nich na głównej scenie, Pyramid Stage, wystąpią m.in. Sam Fender, Robert Plant z Alison Krauss, Crowded House i Rufus Wainwright (wszyscy w piątek), Noel Gallagher’s High Flying Birds, Haim, AJ Tracey (w sobotę) oraz Lorde, Elbow, Diana Ross i Herbie Hancock (w niedzielę).

Organizatorzy pamiętają też o Ukrainie.  W niedzielę na głównej scenie wystąpi etno-folkowa grupa DakhaBrakha, w sobotę na jednej z innych scen zagra elektrofolkowa grupa Go_A, zaś w piątek zespół Kalush Orchestra, który niedawno wygrał tegoroczny konkurs Eurowizji.
Problemem dla fanów może być jednak dotarcie na festiwal z powodu największego od 30 lat strajku na kolei, który zaczął się we wtorek i ma potrwać do soboty. W pierwszym dniu strajku obsługiwane było mniej niż 20 proc. połączeń kolejowych w kraju i. jak opowiadają brytyjskim mediom ci, którzy już dotarli do Glastonbury, było to w tym roku sporym wyzwaniem.

Reklama

 


Udostępnij: