You are currently viewing Zakaz edukacji seksualnej dla dzieci

Zakaz edukacji seksualnej dla dzieci

  • Post author:
Udostępnij:

Brytyjski rząd opracował wytyczne, w ramach których obowiązywać będzie zakaz edukacji seksualnej dzieci poniżej 9 roku życia.

Reklama

Zgodnie z nowymi wytycznymi rządu, które mają zostać opublikowane w czwartek, szkoły w Anglii będą miały zakaz nauczania edukacji seksualnej dzieci poniżej dziewiątego roku życia – taką informację podała stacja BBC, powołując się na źródła rządowe. Gabinet Rishiego Sunaka ma ponadto w planie wprowadzenie zakazu przekazywania dzieciom informacji na temat tzw. tożsamości płciowej. Według rządzących, odejście od takich tematów będzie miało pozytywny wpływ na rozwój najmłodszych uczniów.

Ustawowe wytyczne dotyczące relacji, seksu i edukacji zdrowotnej (RSHE), których szkoły muszą przestrzegać, są obecnie poddawane przeglądowi. “Rząd wierzy, że jaśniejsze wytyczne zapewnią wsparcie nauczycielom i uspokoją rodziców, a także określą, jakich tematów należy uczyć uczniów w jakim wieku” – opisuje BBC.

W Wielkiej Brytanii od września 2020 roku “nauka o relacjach” jest obowiązkowa w szkołach podstawowych. “Dzieci uczy się zdrowych, pełnych szacunku relacji, koncentrując się na rodzinie i przyjaźniach – w tym w Internecie i mediach społecznościowych. Dowiadują się także o zdrowiu fizycznym, częściach ciała, granicach i dojrzewaniu” – opisuje BBC.

Rząd zdecydowanie zachęca szkoły do włączania nauczania na temat różnych typów rodziny i związków osób tej samej płci. W szkole średniej edukacja dotycząca relacji, seksu i zdrowia jest obowiązkowa i obejmuje treści dotyczące szerszego zakresu tematów.

Reklama

Udostępnij: