You are currently viewing 12 znaczków z The Rolling Stones

12 znaczków z The Rolling Stones

  • Post author:
Udostępnij:

W przyszłym tygodniu zostanie wyemitowana seria 12 znaczków pocztowych poświęconych zespołowi The Rolling Stones, który obchodzi w tym roku 60-lecie swojego założenia – poinformowała brytyjska poczta Royal Mail.

Reklama

The Rolling Stones to brytyjski rockowy zespół, który powstał 12 lipca 1962 w Londynie. Muzycy na swoim koncie mają kilkaset milionów sprzedanych albumów na całym świecie. Z okazji 60. rocznicy powstania kapeli, Royal Mail uhonorowała ten legendarny zespół limitowaną kolekcją ekskluzywnych znaczków oraz przedmiotów kolekcjonerskich. W projektowaniu gadżetów brali udział członkowie The Rolling Stones – Mick Jagger, Keith Richards i Ronnie Wood.

Na ośmiu ze znaczków znajdują się zdjęcia z koncertów zespołu na przestrzeni kilku dekad – od 1969 r. w londyńskim Hyde Parku do 2019 r. w East Rutherford w USA. Na dwóch z nich są wspólne portretowe zdjęcia kapeli, a na kolejnych dwóch miniatury plakatów z tras koncertowych.

The Rolling Stones są dopiero czwartym zespołem rockowym, który został uhonorowany w ten sposób przez Royal Mail. Wcześniej na znaczki pocztowe trafiły grupy The Beatles w 2007 r., Pink Floyd w 2016 r. i Queen w 2020 r. Znaczki dostępne będą w sprzedaży od czwartku 20 stycznia.

Reklama

Udostępnij: