You are currently viewing 350 brytyjskich żołnierzy przyleci do Polski

350 brytyjskich żołnierzy przyleci do Polski

  • Post author:
Udostępnij:

Brytyjski minister obrony Ben Wallace spotkał się w Londynie z szefem MON Mariuszem Błaszczakiem. Ogłosił, że jego kraj wyśle 350 dodatkowych żołnierzy do Polski.

Reklama

To będzie kolejna grupa brytyjskich żołnierzy, która dotrze do Polski. Wcześniej Wielka Brytania wysłała 100 saperów, by wesprzeć Polskę na granicy polsko – białoruskiej.

– Polska i Zjednoczone Królestwo są gotowe do tego, żeby przez politykę odstraszania zniechęcić agresora do podejmowania agresywnych działań – podkreślił Mariusz  Błaszczak na konferencji prasowej. – Doświadczenie historyczne mówi wprost: tylko zdecydowana polityka odstraszania zahamuje agresywną postawę rosyjską. Historycznie rzecz ujmując, możemy wskazać wiele przykładów tego, że polityka uległości tylko rozzuchwalała agresora. Chcemy, żeby brytyjscy żołnierze operowali oczywiście na Wschód od Wisły, na terytorium RP, na którym koncentruje się nasza uwaga.

Podczas spotkania poruszono także temat współpracy przemysłów zbrojeniowych polskiego i brytyjskiego, omówiono  sytuację na Białorusi i kwestie cyberbezpieczeństwa.

Reklama

Udostępnij: