You are currently viewing Brytyjczycy zmęczeni konserwatystami

Brytyjczycy zmęczeni konserwatystami

  • Post author:
Udostępnij:

Partia Pracy odniesie bezprecedensowe zwycięstwo w czwartkowych wyborach do Izby Gmin – wynika z sondaży. Brytyjczycy są zmęczeni rządami konserwatystów i po latach liczą na zmiany i poprawę jakości życia. Brexit i rosnące koszty dobiły mieszkańców.

Reklama

Laburzyści, według szacunków ośrodka YouGov, mogą zdobyć nawet 431 mandatów w liczącej 650 członków Izbie Gmin. Takiej przewagi nie miała żadna partia w Wlk. Brytanii od 1832 r. Partia Pracy zapowiedziała, że “podniesie standard życia”. Laburzyści chcą więcej wydać na służbę zdrowia, szkoły i mieszkalnictwo.

Półtorej dekady polityki zaciskania pasa mocno odbiło się na portfelach i jakości życia we wszystkich sferach. Rosną koszty życia, a zarobki stoją w miejscu. Ale w jaki sposób Starmer chce poprawić jakość życia przeciętnego Brytyjczyka? Gdzie znajdzie pieniądze na szkolnictwo czy program mieszkaniowy, który zakłada budowę 1,5 mln nowych mieszkań? Przyszły premier mówi m.in. o wprowadzeniu specjalnego podatku dla najbogatszych, zapowiada też  obniżenie rachunków za energię.

Reklama

Udostępnij: