You are currently viewing Brytyjski Lidl walczy ze złodziejami

Brytyjski Lidl walczy ze złodziejami

  • Post author:
Udostępnij:

Pracownicy ponad 960 sklepów sieci Lidl w Wielkiej Brytanii zostaną wyposażeni w kamery, które mają zwiększyć ich bezpieczeństwo i zniwelować falę kradzieży detalicznej. Urządzenia przypominające kamery policyjne zostaną zamontowane na ubraniach roboczych pracowników. Cały projekt kosztować będzie ponad 2 miliony funtów.

Reklama

Lidl posiada ponad 960 sklepów w całej Wielkiej Brytanii. Zgodnie z zapowiedzią brytyjski oddział zainwestuje 2 miliony funtów, aby wyposażyć pracowników marketów w kamery, które mają zapewnić bezpieczeństwo zarówno im, jak i współpracownikom oraz klientom.

Dyrektor generalny brytyjskiego Lidla podkreślił, że “niezbędne jest, aby cała branża zjednoczyła się w celu zwalczania poważnej i zorganizowanej przestępczości detalicznej”. Zgodnie z zapowiedzią w ubiegłym miesiącu aż 10 sprzedawców detalicznych, w tym właśnie Lidl, Tesco i John Lewis, przeznaczyło 60 000 funtów na finansowanie i uruchomiło Project Pegasus, aby pomóc policji w zwalczaniu kradzieży w sklepach, jednak tylko Lidl zrobił to aż na tak dużą skalę.

W związku z realizacją projektu pracownicy Lidla najpóźniej do wiosny 2024 roku zostaną wyposażeni w kamery. Cały proces ma rozpocząć się już pod koniec listopada bieżącego roku. Przedstawiciele Lidla zapewnili, że wszyscy pracownicy sieci, których na wyspach jest przeszło 31 tysięcy, zostaną przeszkoleni w celu zagwarantowania bezpieczeństwa w czasie korzystania z kamer. Ich użytkowanie według zapewnień ma przebiegać w sposób niezagrażający prywatności poszczególnych osób.

Reklama

 


Udostępnij: