Czy Ronaldo odejdzie z Manchesteru?

  • Post author:
Udostępnij:

Piłkarz Manchesteru United Cristiano Ronaldo poprosił klub o zgodę na odejście  w trwającym okienku transferowym – poinformował ‘The Times’. Według dziennika, 37-letniemu Portugalczykowi zależy na grze w Lidze Mistrzów, do której ‘Czerwone Diabły’ nie awansowały.
Do Manchesteru zdobywca pięciu Złotych Piłek magazynu “France Football” dołączył przed rokiem i zdobył dla niego 24 gole. Był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem zespołu, ale klub w Premier League zajął zaledwie szóstą pozycję. Kontrakt Portugalczyka obowiązuje do końca przyszłego sezonu.

Reklama

“The Athletic” donosi, że Ronaldo rozważa odejście tylko pod warunkiem, że z innego klubu wpłynie satysfakcjonująca oferta. Jednocześnie stwierdza, że “Czerwone Diabły” nie chcą zgodzić się na sprzedaż i będą wymagać od niego wypełnienia kontraktu do końca. W czerwcu  niektóre media podawały, że Portugalczyk mógłby dołączyć do Bayernu Monachium, jeśli z ekipy mistrza Niemiec odejdzie Robert Lewandowski. Transfer Polaka do Barcelony jest jednak wciąż niepewny. Spekuluje się również, że Portugalczyk mógłby przejść do Chelsea.

Ronaldo grał w Champions League w 19 kolejnych sezonach, ale jeśli nie zmieni klubu, w najbliższym sezonie wystąpi tylko w Lidze Europy.

Reklama

Udostępnij: