You are currently viewing Dwa ciała wyłowiono z Tamizy

Dwa ciała wyłowiono z Tamizy

  • Post author:
Udostępnij:

Londyńska policja w trakcie poszukiwania sprawcy ataku na 31-letnią kobietę i jej dwie córki, wyłowiła z Tamizy dwa ciała. Żadne z nich nie należy do napastnika, Informacje podał brytyjski dziennik “The Guardian”.

Reklama

Do ataku na 31-letnią kobietę i jej dwie córki, w wieku ośmiu i trzech lat, doszło 31 stycznia na Lessar Avenue w południowej części Londynu. Sprawca – poszukiwany 35-letni Abdul Shokoor Ezedi – oblał je żrącą substancją. Kobieta pozostaje w “krytycznym, ale stabilnym stanie w szpitalu, jest bardzo słaba i nie może mówić”. Może też stracić wzrok w prawym oku – podała policja, cytowana przez “The Guardian”.

Poszukiwania sprawcy koncentrowały się w rejonie Tamizy. Po raz ostatni widziano go idącego w kierunku mostu Chelsea. Kamery monitoringu uchwyciły mężczyznę, który przechylał się przez balustradę. Później “zniknął z pola widzenia”. W czasie przeszukania Tamizy policja wyłowiła w sobotę z rzeki dwa ciała. Żadne z nich nie należy do poszukiwanego.

Policja w dalszym ciągu apeluje do Ezedi, by się poddał, a do opinii publicznej o kontakt z numerem 999 w przypadku posiadania informacji na jego temat. Policja jednak nie wyklucza także, że Ezedi, który został ranny w czasie ataku i odniósł poważne obrażenia prawej strony twarzy, nie żyje – podał “The Guardian”. BBC podało wcześniej, że Ezedi pochodzi z Afganistanu. Do Wielkiej Brytanii przyjechał w 2016 roku, był ukryty w ciężarówce. Dwukrotnie odmówiono mu azylu, zanim skutecznie odwołał się od odmowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, twierdząc, że przeszedł na chrześcijaństwo. W 2018 roku uznano go za winnego dwóch przestępstw na tle seksualnym, ale pozwolono mu pozostać w Wielkiej Brytanii, ponieważ jego przestępstwa nie były na tyle poważne, aby kwalifikowały się do deportacji.

Reklama

Udostępnij: