You are currently viewing Gdzie jeżdżą turyści? Wielka Brytania w czołówce

Gdzie jeżdżą turyści? Wielka Brytania w czołówce

  • Post author:
Udostępnij:

Wielka Brytania wyprzedziła Hiszpanię i zajęła pierwsze miejsce w kategorii najchętniej odwiedzanych krajów przez europejskich turystów – napisał Bloomberg, powołując się na raport Instytutu Ekonomicznego Mastercard.
Wielka Brytania jest jednym z państw przodujących w światowym ożywieniu turystyki.
Bloomberg przekazał wnioski z raportu Instytutu Ekonomicznego Mastercard  na temat tegorocznych trendów w podróżach, z którego wynika, że w marcu br. Wielka Brytania prześcignęła Hiszpanię i obecnie jest najchętniej odwiedzanym krajem przez turystów z Europy. Podano, że “Wielka Brytania jest jednym z krajów przodujących w światowym ożywieniu” ruchu turystycznego, które sprawiło, że “w ciągu czterech miesięcy długodystansowe podróże wypoczynkowe wzrosły o prawie 70 punktów procentowych”, czyli do poziomu sprzed pandemii.

Reklama

Zdaniem Bloomberga wzrost atrakcyjności turystycznej Wielkiej Brytanii był “częściowo spowodowany” marcową decyzją rządu w Londynie o zniesieniu wszystkich ograniczeń sanitarnych w podróżowaniu. Obostrzenia “obejmowały kosztowne testy na Covid i kwarantannę” – przypomniała agencja. “Jak wynika z raportu, gdy tylko złagodzono ograniczenia dla osób przyjeżdżających do Wielkiej Brytanii, liczba rezerwacji lotniczych wzrosła z 59 proc. poniżej poziomu z 2019 r. do 40 proc. powyżej poziomu sprzed wprowadzenia Covid w ciągu około sześciu tygodni” – wskazał Bloomberg.

Nie tylko Wielka Brytania odnotowała wzrost liczby odwiedzających. “Jeśli rezerwacje lotów utrzymają się w obecnym tempie, w 2022 r. na całym świecie przewinie się o 1,5 mld pasażerów więcej niż w roku ubiegłym” – stwierdzono w cytowanym w raporcie. “Największy wzrost odnotuje Europa, gdzie przewiduje się, że w tym roku zarezerwowanych zostanie o 550 mln więcej lotów niż w roku 2021” – dodał Bloomberg.

Agencja przypomniała, że chociaż podróże “przeżywają swój wielki powrót” to branża turystyczna “nadal boryka się z problemami”. “Rosnące koszty towarów nadwyrężą siłę nabywczą ludzi, zwłaszcza w przypadku wydatków uznaniowych, takich jak podróże” – podkreślono.

Reklama

Udostępnij: