Przedszkole prosi o cieplejsze ubieranie dzieci

  • Post author:
Udostępnij:

Zaczyna się…. Przedszkole w Wielkiej Brytanii kazało rodzicom ubierać swoje dzieci w dodatkowe warstwy ubrań, żeby obniżyć rachunki za prąd. Firmy mierzą się tam z gwałtownie rosnącymi cenami energii.

Reklama

Przedszkole informuje, że nie może pozwolić sobie na ogrzewanie budynku przez cały dzień. A to dopiero początek. W związku z dużymi podwyżkami wielu małym firmom grozi bankructwo. Niektóre z nich muszą liczyć się nawet z pięciokrotnym wzrostem cen.

Przedszkole w Wielkiej Brytanii próbuje radzić sobie z kryzysem. Dlatego placówkę ogrzewa 10-20 minut w ciągu godziny, żeby utrzymać temperaturę około 20 stopni Celsjusza. Przedszkole poinformowało o tym swoich pracowników, prosząc o cieplejszy ubiór do pracy. Rodzice z kolei zostali poproszeni o zapakowanie dla plecaków dzieci dodatkowych warstw ubrań.

Brytyjska Izba Handlowa (BCC) zaapelowała do rządu o przyznanie środków, aby pomóc firmom podobnie jak podczas pandemii. W swoim pięciopunktowym programie rekomenduje m.in. tymczasową obniżkę VAT-u do 5 proc. oraz dotacje dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Reklama

 


Udostępnij: