You are currently viewing IBB Polonia Londyn robi dokument o siatkówce – The Volleyball Show

IBB Polonia Londyn robi dokument o siatkówce – The Volleyball Show

  • Post author:
Udostępnij:

IBB Polonia Londyn  promuje siatkówkę w Wielkiej Brytanii i stara się dotrzeć do jak największej rzeszy odbiorców w tym kraju. Rozpoznawalność dyscypliny buduje między innymi za pomocą serialu emitowanego w BT Sport. Realizacja projektu przewidziana jest przynajmniej do końca 2022 roku.

Reklama

Dokument o siatkówce pojawia się na antenach brytyjskiej telewizji BT Sport – transmitującej również między innymi piłkarską ligę Premier League – raz w miesiącu. Do tej pory powstało pięć odcinków serialu. Kolejnych osiem jest w trakcie realizacji i będą emitowane według pierwotnego planu – w okolicach trzeciego dnia każdego miesiąca. The Volleyball Show – bo tak nazywa się produkcja IBB Polonii Londyn, która do tej pory finansowana była dzięki wsparciu IBB Builders Merchants oraz innych partnerów klubu – opowiada o losach drużyny, wyzwaniach z jakimi mierzy się klub oraz co chce osiągnąć w przyszłości. Przy realizacji całego cyklu IBB Polonia nie zapomina o swoich polskich korzeniach oraz jak ważną rolę wewnątrz organizacji oraz w całej siatkówce ma potęga tego sportu w Polsce. Mając to na uwadze oraz znając znaczenie sportu w dyplomacji, władze IBB Polonii Londyn postanowiły wziąć udział w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Polsce. Pod koniec kwietnia zapadła decyzja o przyznaniu klubowi dofinansowania na produkcję serialu w ramach realizacji projektu pod tytułem „Polska dyplomacja sportowa, poprzez siatkówkę w brytyjskiej telewizji”.

– Cieszy fakt, że kontynuujemy współpracę z takim partnerem jak BT Sport – jedną z największych telewizji sportowych w Wielkiej Brytanii. Serial „The Volleyball Show” uchyla rąbka tajemnicy z czym na co dzień mierzy się drużyna oraz opowiada trochę o jej historii. Klub został założony przez polskich emigrantów, a my tę tradycję pielęgnujemy. Jest to dla nas ważny aspekt, co potwierdza między innymi współpraca z polskimi biznesami – przede wszystkim sponsorem strategicznym IBB Builders Merchants, Ambasadą, klubami sportowymi czy umieszczanie historycznych motywów na koszulkach meczowych. Teraz mamy okazję zaangażować się w polską dyplomację sportową i pokazać ją poprzez piękno siatkówki, które Polacy znają najlepiej. Wierzę, że projekt pozwoli zwiększyć zainteresowania naszym sportem – powiedział Bartek Łuszcz, prezes IBB Polonii Londyn.

Pic. Phil Gibbin

Reklama

Udostępnij: